Rene Rast

Rene Rast z Audi Sport Team Rosberg zwyciężył w kwalifikacjach do wyścigu na Zolder. Obok Niemca na starcie ustawi się Ferdinand Habsburg.

Tym razem zawodnicy zmagali się nie z mokrym torem, tylko z mgłą i suchą, lecz zimną nawierzchnią. Dlatego zawodnicy musieli bardzo dokładnie przygotować opony na szybkie okrążenie. Po pierwszej serii okrążeń kwalifikacyjnych na prowizorycznym Pole Position znalazł się świetnie spisujący w trakcie piątkowych treningów Ferdinand Habsburg z WRT Team Audi. Drugi był Rene Rast, a trzeci Jonathan Aberdein z BMW. Pozostali dwaj pretendenci do tytułu czyli Robin Frijns i Nico Mueller z Audi Sport Team Abt Sportsline znaleźli się kolejno na czwartej i siódmej pozycji. Robert Kubica wykręcił czternasty czas, tuż przed Harrisonem Newey’em.

Ferdinand Habsburg

Zastępca Loica Duvala na ten weekend, Benoit Treluyer na początku kwalifikacji miał problem z samochodem. Dlatego Francuz dopiero na osiem minut przed końcem pojawił się na torze. Na siedem minut przed końcem kwalifikacji reszta zawodników wyjechała na tor. Cztery minuty później Harrison Newey wskoczył na dziesiąte miejsce. Benoit Treluyer ustanowił swój najlepszy czas okrążenia. Jednak i tak był wolniejszy o ponad sekundę od przedostatniego Roberta Kubicy.

Robin Frijns

Niewielu zawodników zdołało poprawić swoje czasy z początku kwalifikacji. Z czołówki jedynie udało się to Rene Rastowi, który poprawił czas Habsburga o trzydzieści cztery tysięczne sekundy, awansując tym samym na pierwsze pole startowe. Także rzutem na taśmę poprawił się Robin Frijns, wypychając Jonathana Aberdeina z top 3. Nico Mueller został zepchnięty z siódmej pozycji przez Harrisona Neweya, i Szwajcar zakończył sesję na odległej, ósmej pozycji.

Jonathan Aberdein

Robert Kubica i Mike Rockenfeller także poprawili swoje czasy i awansowali. Kierowcy Orlen Team ART udało się awansować na dobrą dwunastą pozycję. Do jedenastego Sheldona van der Linde stracił dziesięć tysięcznych. Mistrz serii DTM z sezonu 2013 zakończył kwalifikacje na dziesiątym miejscu.

Wyścig na torze Zolder rozpocznie się o godzinie 13:30

Foto. materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *