Gerhard Berger uważa, że Rene Rast zdobywając swój trzeci tytuł w DTM po raz kolejny udokumentował, że jest kierowcą kompletnym.

Siedem wygranych wyścigów, tyle Rene Rast zdobył w tym sezonie. Tym samym stał się najbardziej utytułowanym kierowcą Audi w historii DTM. 34-latek również miło zaskoczył, kiedy to zastąpił Daniela Abta w ostatnich sześciu wyścigach sezonu Formuły E 2019-20 w Berlinie w barwach Audi. Niemiec zdobył podium już w swoim piątym wyścigu.

Z mojej perspektywy Rene Rast łączy w sobie wszystkie elementy, które definiują idealnego kierowcę wyścigowego. Są kierowcy, którzy jeżdżą szybko, ale nie lubią pracować. Istnieją tacy, co lubią pracować i też są szybcy, ale brakuje im kondycji. Mamy także naprawdę szybkich, ale niekonsekwentnych.

Z Rene Rastem uzyskujesz wszystkie te elementy na co najmniej 98%: jest szybki, konsekwentny, bardzo pracowity, być może pracuje ciężej niż wszyscy inni, a także ma dobrą kondycje. Co więcej, jest miłym facetem! Oczywiście, byłbym zachwycony, gdyby był w DTM w 2021 roku.

Gerhard Berger
Rene Rast

Końcówka sezonu DTM była niezwykła w wykonaniu Niemca. Na trzy rundy przed końcem tracił do Nico Mullera 47 punktów. Seria czterech zwycięstw w ciągu dziewięciu dni w Zolder zmieniła tabelę mistrzostw na jego korzyść, a Rast ostatecznie zakończył sezon 23 punkty przed Mullerem. To tylko potwierdziło, ze Rast jest wybitnym kierowcą i jest w stanie stanąć na wysokości zadania.

Widziałem wielu kierowców wyścigowych, dużo się ścigałem. Ale on posiada o wiele więcej, niż inni. Jest ciężko pracującym i utalentowanym zawodnikiem. Największe wrażenie zrobiło na mnie to, jak świetny jest, jeśli chodzi o wychodzenie spod presji, to czyni go prawdziwym mistrzem. I udowodnił to ponownie. Chociaż trzymałem kciuki za Mullera, ponieważ jest młody i na bardzo podobnym poziomie, co Rene. Jednak wciąż w niektórych szczegółach Rene udowadnia ma przewagę. Szkoda, że ​​Nico znowu przegapił okazję do wygrania tytułu, ale jestem pewien, że w przyszłym roku będzie jeszcze silniejszy. Myślę, że ci dwaj pokazali wiele w tym roku.

Gerhard Berger
Rene Rast

Foto. materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *