Rene Rast

Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Ostatni wyścig sezonu DTM odbywać się będzie pod zakiem walki o tytuł. Rene Rast zwiększył swoją przewagę nad Muellerem w kwalifikacjach.

Ostatnie kwalifikacje do finałowego wyścigu sezonu DTM na Hockenheimringu już za nami. Po raz kolejny to właśnie Rast wyszedł zwycięstwo z rywalizacji. W tym czasie Nico Mueller znacząco pogorszył swoje szanse na mistrzostwo, kwalifikując się dopiero na czwartej pozycji.

Sesja kwalifikacyjna rozpoczęła się ponownie punktualnie o 10:30, dając kierowcom dokładnie 20 minut na osiągnięcie jak najlepszego czasu. Chłodniejsza pogoda na torze wymusiła na kierowców wykonanie kilku okrążeń rozgrzewkowych, przez co na rozpoczęcie pierwszych szybkich kółek musieliśmy poczekać pięć minut. Po odpowiednim przygotowaniu opon ruszyli do czasówki.

Nico Muller

Rast po osiągnięciu najlepszego czasu w pierwszej serii przejazdów jako pierwszy zawitał w alei serwisowej. W między czasie Mueller starał się wykręcić lepsze kółko od Niemca, co ostatecznie się nie udało. Niespodziewanie jednak lepszy czas od Szwajcara wykręcił potomek ostatniego cesarza Austrii, Ferdinand von Habsburg. Austriak po raz kolejny w sezonie zaskoczył swoją formą, dając nam nadzieję na emocje nie tylko w kwalifikacjach, ale i potencjalnie w wyścigu.

Druga seria przejazdów ponownie padła łupem Rene Rasta który swoim okrążeniem zdeklasował całą stawę o ponad 4 dziesiąte sekundy. Za Niemcem kolejno zakwalifikowali się kolejno Rockenfeller i Green. Jedyny rywal Rasta w walce o tytuł, Nico Mueller, zaliczył fatalny występ. Jego kółko pozwoliło mu zakwalifikować się dopiero na czwartej pozycji. Robert Kubica zakończył na trzynastym miejscu.

Robert Kubica

Na 50 sekund przed końcem czasówki Ferdinand Habsburg zaserwował nam jedyny incydent sesji. Austriak pojechał szerzej na wyjeździe z ostatniego zakrętu, podbiło go na tarce, po czym wyrzuciło go w powietrze i skosił swoim Audi tablice sponsorów.

Rene Rast swoim występem w kwalifikacjach zwiększył swoją przewagę do Muellera o 3 punkty. Czwarta pozycja na starcie bez wątpienia nie pomoże Szwajcarowi w walce o tytuł. Tylko kataklizm i ogromny pech Niemca może zabrać mu drugie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej DTM.

Foto. materiały prasowe serii

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *