Rene Rast

Rene Rast wygrał w drugim wyścigu na Hockenheim i obronił tytuł mistrzowski! Podium uzupełnił Nico Muller i Jamie Green.

Do wyścigu świetnie ruszył Rockenfeller, który wyprzedził Rasta. Pozycję zyskał także Nico Muller wskakując na trzecie miejsce, tuż za liderem klasyfikacji generalnej. Dobrze walczył Robert Kubica. Polak zyskał na pierwszym okrążeniu dwie pozycje. Piekną walkę zaserwował nam Robin Frijns i Ferdinand Habsburg. W 3 sektorze Holender wykorzystał okazję i wyprzedził arcyksięcia Austrii. Rene Rast na trzeciej pętli odzyskał prowadzenie z rąk Rockenfellera i pewnie jechał po tytuł mistrzowski.

Mike Rockenfeller

Na czternaste miejsce wrócił Robert Kubica. Polak został wypchnięty przez Sheldona van der Linde i spadł za kierowce BMW, a wcześniej za Fabio Scherera. Wkrótce Rockenfeller stracił kolejną pozycję. Tym razem Nico Muller kontynuował pościg za Rastem, lecz Szwajcar w tym momencie potrzebował cudu do wyprzedzenia Niemca w klasyfikacji generalnej.

Pozycję odzyskał Robert Kubica. Polak wyprzedził Lucasa Auera i wskoczył na trzynaste miejsce, a do pierwszej piątki wszedł Robin Frijns. Holender objechał Jonathana Aberdeina i znalazł się za Greenem. Pierwszym kierowcą w alei stał się Lucas Auer. Austriak tracił kolejne pozycje i na trzynastym kółku odwiedził mechaników. Tempo stracił także Robert Kubica, który spadł na czternaste miejsce. Pierwszym z czołówki w boksie był Nico Muller. Szwajcar zjechał na czternastym okrążeniu i miał przed sobą 23 kółka pościgu za Rastem. Na tej samej pętli w alei pojawił się także Kubica oraz Glock. Kolejne okrążenia to kolejne zjazdy. U mechaników zameldowali się kolejno Rockenfeller, Frijns, Aberdein oraz Eng.

Robert Kubica

W ogromne kłopoty wpadł Nico Muller. W Audi RS5 Turbo DTM Szwajcara przestał działać system push to pass. Dopiero po siedemnastu okrążeniach po nowe gumy zjechał Rene Rast. Niemiec wyjechał za Mullerem, lecz miał przewagę w szerszym okresie, jako że w jego samochodzie założone były świeższe opony.

Za wyprzedzanie zabrał się Robert Kubica. Kierowca ORLEN Team ART wyprzedził Scherera i van der Linde. Nie dało mu to zbyt wiele, ponieważ miejsca te szybko stracił i wrócił na trzynaste miejsce. Bardzo szybko czas odzyskał Rene Rast. Obrońca tytułu błyskawicznie zbliżył się do Nico Mullera. Niemiec nie marnował czasu i zaatakował przy pierwszej okazji podczas 24. okrążenia. Rast bez problemów wyprzedził na prostej swojego rywala i wyszedł na prowadzenie.

Nico Muller stracił nie tylko szanse na mistrzostwo i zwycięstwo, lecz miał także problemy z oponami, przez co mógł potencjalnie stracić miejsce w pierwszej trójce. Zagotowało się pomiędzy Duvalem, a Aberdeinem. Francuz trącił rywala w nawrocie i musiał oddać pozycję. Na dziesięć minut przed końcem ciekawa walka rozgorzała pomiędzy kierowcami Audi. Rockenfeller, Frijns i Green byli tuż obok siebie i ostro walczyli o miejsce na torze. Najpierw Green wyprzedził Frijnsa, a następnie najbardziej doświadczony kierowca w DTM ruszył po Mike Rockenfellera. Green przeskoczył mistrza świata z 2013 roku na trzy okrążenia przed końcem. Przed kierowcą Teamu Rosberg był jeszcze Nico Muller, lecz różnica była zbyt duża.

Rene Rast

Rene Rast zwyciężył w wyścigu i obronił tytuł mistrza DTM. Niemiec miał aż 10 sekund przewagi nad drugim Mullerem i wysunął się na prowadzenie w ilości wygranych wyścigów w erze nowożytnej DTM. Podium uzupełnił Green. Robert Kubica był dopiero piętnasty.

Foto. materiały prasowe serii

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *