Nico Mueller dzisiejszym zwycięstwem na Hockenheimring podtrzymał swoje szanse na wyrwanie z rąk Rene Rasta tytułu mistrza serii DTM.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu, Nico Mueller zmniejszył stratę do prowadzącego w klasyfikacji generalnej Rene Rasta do 13 punktów. Obaj kierowcy przez cały dystans wyścigu zażarcie ze sobą walczyli, lecz ostatecznie to Szwajcar dowiózł 25 punktów. Dzięki temu Mueller wciąż pozostaje w walce o mistrzostwo, z czym już na dobre pożegnał się dziś Robin Frijns.

To był spektakularny wyścig! Wiedziałem, że wszystko będzie toczyć się na ostrzu noża. Mój zespół miał znaczny wpływ na to zwycięstwo. Pit-stop i strategia była perfekcyjna. Dobrze używałem push-to-pass i DRS-u, lecz sytuacja mogła zmienić się diametralnie w każdym momencie. Rezultat jest jednak idealny i nadrobiłem siedem punktów. W niedzielę wszystko się może zdarzyć!

Nico Mueller
Nico Mueller Rene Rast

Przed Muellerem naprawdę trudne zadanie. Zadanie naprawdę trudne, ale nie niemożliwe do wykonania – rzutem na taśmę objąć fotel lidera i zgarnąć całą pulę. Kierowcy Audi Sport Team ABT Sportsline na pewno mogą pomóc kwalifikacje – trzy punkty, które są na szali za zwycięstwo w czasówce mogą być decydujące. W tej walce jednak nie wszystko jest zależne od Muellera. Jeśli Szwajcar wygra kwalifikacje, a Niemiec nie zrobi czasu dającego mu lokatę w pierwszej trójce, to strata zmaleje do 10 oczek. Wtedy wystarczy, że Mueller wygra jutrzejszy wyścig, a Rast nie ukończy na miejscu wyższym niż trzecie. Nico doskonale wie, że jutrzejsze zawody musi przejechać nieskazitelnie dobrze, lecz jak sam mówi – nie ma za wiele do stracenia i może podjąć ryzyko.

Motywuje mnie myśl, że mogę jutro wyjechać na tor i spełnić swoje marzenia. Chcę, by tak się stało. Dobrze się dziś wyśpię i dam jutro z siebie wszystko. Nie mam nic do stracenia. Nie muszę martwić się o utrzymanie przewagi będąc łowcą i mogę pójść na całość. To będzie mój najważniejszy dzień w karierze i staram się po prostu dobrze się bawić.

Nico Mueller
Nico Mueller Rene Rast

Foto. materiały prasowe serii

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *