MotoGP

Początek sezonu MotoGP według prezesa IRTA i szefa Tech3, Herve Poncharala będzie dobrze zabezpieczony i odbędzie się bez większych problemów

Początek sezonu MotoGP powinien odbyć się bez żadnych problemów. Szef zespołu Tech3 i prezes IRTA, Herve Poncharal, jest przekonany, że rozpoczęcie sezonu w Katarze, a także rundy w Europie odbędą się zgodnie z planem. Tak więc 15 z 19 rund w kalendarzu powinno odbyć się bez większych problemów.

MotoGP

2020 był rokiem bardzo trudnym. Nikt z nas nie wiedział, czy będziemy mieć mistrzostwa. Ostatecznie udało się nam. Rozegraliśmy 14 wyścigów MotoGP i 15 w klasie Moto2 i Moto3. Większość rund było fenomenalnym widowiskiem! Mieliśmy dziewięciu różnych zwycięzców. Myśleliśmy, że w 2021 roku może będzie trochę lepiej, ale nadal jest bardzo ciężko. Przygotowywaliśmy kalendarz, mieliśmy wyścigi rezerwowe i widać było, że Ameryka Południowa i Północna są w tej chwili przesunięte, ale na razie udało nam się utrzymać tę samą liczbę wyścigów, mając dwa wyścigi jeden po drugim w Katarze, a nasi przyjaciele z Portimao powiedzieli, że są gotowi i będą z nami również w 2021 roku.

Herve Poncharal

Organizatorzy pracują w pocie czoła, aby wszystko było jak najlepiej zorganizowane. Początek będzie bardzo ważny.

MotoGP

Będziemy mieć solidny protokół w Katarze. Na chwilę obecną jeszcze nad nim pracujemy, ale uważam, że pierwsze dwie rundy są naprawdę bezpieczne i powinniśmy mieć świetny start mistrzostw w Doha. Miejmy nadzieję, że po drugim wyścigu na torze Losail sprawy w Europie będą nieco łatwiejsze. W tej chwili nie ma co wątpić w jakiekolwiek wydarzenie w kalendarzu, przynajmniej w Europie. Reszta zajmie więcej czasu [do potwierdzenia]. Jesteśmy dość optymistyczni. Na pewno zła wiadomość jest taka, że ​​wygląda na to, iż po raz kolejny nie będziemy mieli publiczności na torach.

Herve Poncharal

Do pierwszej rundy sezonu MotoGP został jeszcze trochę ponad miesiąc. Już za niedługo rozpoczną się testy na torze Losail w Katarze. Będzie to pierwsza runda dla klasy królewskiej poza Europą od roku 2019, gdzie ostatnim razem byli na torze Sepang w Malezji.

Foto. Red Bull Content Pool

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *