Alex Marquez po debiutanckim sezonie w Repsol Hondzie przeszedł do ekipy LCR Honda, gdzie będzie szlifował swoje umiejętności.

Alex Marquez miał na spokojnie przejechać pierwszy sezon, bez większego stresu u boku swojego starszego brata, sześciokrotnego mistrza świata MotoGP, Marca Marqueza. Niestety wypadek Marca w Jerez spowodował, że Alex był na lodzie. Razem ze Stefanem Bradlem musieli rozwikłać wszystkie problemy Hondy. Dodatkowo większość liczyła na to, że Alexowi uda się szybko wykręcić niezłe wyniki. Niestety pierwsza część sezonu była bardzo słaba w jego wykonaniu. Dopiero po testach w Misano Alex zaczął liczyć się w walce o czołowe lokaty. Idealnym tego przykładem jest podium na torze Le Mans i w Aragonii.

Byłem zaskoczony w drugiej części sezonu, ponieważ pierwsza część nie była zbyt dobra. To nie była katastrofa, ale trudny czas dla mnie. Druga część była naprawdę dobra. Poprawiałem się z dnia na dzień. To prawda, że ​​w Misano podczas testu zrobiliśmy naprawdę duży krok, ale to nie tak, że ludzie mówili: zmieniłeś cały motocykl i masz inną Hondę. Motocykl nie zmienił się zbytnio w trakcie sezonu.

Alex Marquez
Alex Marquez, LCR Honda

Zanim wyścigowy weekend na torze Losail się rozpocznie, zawodnicy będą mieli co najmniej pięć dni testów. Będzie to bardzo ważny moment dla każdego zawodnika i ekipy, aby sprawdzić, czy wszystko jest tak, jakby sobie każdy tego życzył.

To będzie bardzo dziwny okres, ponieważ to tylko jeden tor, pięć dni, a potem dwa wyścigi na tym samym obiekcie, będziemy jak szaleni podczas drugiego wyścigu w Katarze! Tyle okrążeń, zbyt wiele kółek na tym torze. Jednocześnie będzie to ważny okres dla Hondy, ponieważ mamy wiele rzeczy do wypróbowania. Dlatego od samego początku postaram się dać z siebie wszystko i pomóc Hondzie podążać jak najlepszą drogą. Myślę, że w tym roku Honda skupiła się bardziej na małych rzeczach. Nie mogą zmienić silnika. W tym roku będziemy mieli bardzo podobny motocykl, ale z ewolucjami z drugiej połowy ubiegłego roku. To może być naprawdę dobry motocykl. Wiem, że Honda naprawdę ciężko pracowała tej zimy i będzie miała nowe części do wypróbowania w Katarze. Mam nadzieję, że te nowe części będą działać tak, jak należy.

Alex Marquez

Foto: materiały prasowe zespołu

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *