Marc Marquez i Pol Espargaro wzięli dzisiaj udział w prezentacji motocykla Repsol Hondy na sezon 2021.

Marc Marquez w końcu pojawił się w barwach swojej ekipy. Razem ze swoim nowym kolegą z zespołu będą reprezentować ekipę Repsol Hondy. Jednak sześciokrotny mistrz świata MotoGP jeszcze nie czuje się w pełni sił po kontuzji, jakiej doznał na początku poprzedniego sezonu. Nie wykluczone, że zamiast Marca ujrzymy Stefana Bradla podczas pierwszej rundy sezonu na torze Losail w Katarze.

Następnym celem jest wyścig w Katarze. Jednak to lekarze zdecydują czy zostanę dopuszczony. Krok po kroku czuję się znacznie lepiej, a powrót do zdrowia przebiega pomyślnie. Za każdym razem, gdy zwykle chodzę do lekarza, mamy dobre wieści. To naprawdę ważne, ponieważ zeszły rok był długi i trudny. Teraz staramy się po prostu podążać za swoim ciałem z fizjoterapeutą i lekarzem, zwiększyć pracę w domu. Ale nie wiem i lekarze nie wiedzą, kiedy będę gotowy do powrotu. Najważniejsze jest to, że co tydzień czuję się lepiej.

Marc Marquez
Marc Marquez

Marc Marquez był nieobecny przez cały poprzedni sezon. Wystartował tylko w pierwszym wyścigu, ale nie ukończył go, po tym, jak zaliczył groźnie wyglądający upadek, przy którym złamał poważnie swoją rękę. Początkowo można było stwierdzić, że Hiszpan wróci w połowie sezonu, ale doszło do komplikacji związanych z jego złamaną ręką.

Jestem optymistą, jeśli chodzi o jak najszybszy powrót na motocykl tak, ale nie znam dokładnie dnia, w którym to się stanie. Tęsknię za zespołem, wyścigami, adrenaliną… wszystkim! Minęło 10 miesięcy bez jazdy na motorze i kiedy po raz pierwszy pojadę w wyścigu MotoGP, nie będę sobą w stu procentach. Jedna rzecz to być w stu procentach sprawny po stronie kości, a druga to być w pełni sprawnym mięśniowo. Zobaczymy, czy potrzeba jednego wyścigu, dwóch wyścigów czy pół sezonu, aby wrócić na swój dawny, optymalny dla mnie poziom.

Marc Marquez

Foto: materiały prasowe zespołu

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *