Repsol Honda, w tym głównie załoga Marca Marqueza z Santim Hernandezem na czele, przygotowuje się na powrót Hiszpana do MotoGP.

Repsol Honda miała bardzo trudny rok 2020. Marc Marquez podczas pierwszego wyścigu doznał kontuzji, która wykluczyła go z reszty sezonu. Stefan Bradl i brat Marca, Alex Marquez robili co w ich mocy, aby osiągać jak najlepsze wyniki. Niestety w poprzednim sezonie nie wygrali ani jednego wyścigu. Taka sytuacja w Hondzie ostatni raz miała miejsce szesnaście lat temu.

Marc Marquez przeszedł łącznie trzy operacje. Jak sam mówi nie wie, kiedy dokładnie dostanie zielone światło od lekarzy na powrót do rywalizacji. Jedno jest pewne – ośmiokrotny mistrz świata nie pojawi się na przedsezonowych testach na torze Losail. U boku Hiszpana przez cały okres jego sukcesów stał szef załogi Santi Hernandez, który przyznaje, że będzie potrzebne inne podejście w stosunku do Marqueza.

Podejście na ten sezon jest trochę inne niż w przeszłości, ponieważ przez rok był nieobecny z powodu kontuzji. Przede wszystkim musimy sprawdzić, jak Marc czuje się fizycznie i jak będzie się czuł na motocyklu. Jednak jeżeli pracujesz z kimś takim jak Marc to doskonale wiesz, że musisz podjąć walkę o tytuł mistrza. Dla zespołu i HRC nic się nie zmienia. Oczywiście chcemy, aby Marc wrócił tak szybko, jak to możliwe, ponieważ to jest nasz cel i nasz zawodnik. Jednak cieszymy się że mamy także Stefana [Bradla], ponieważ w zeszłym roku wykonał świetną robotę. Musimy spróbować sprawdzić jak najwięcej ustawień, aby być gotowym na powrót Marca, a kiedy wróci – dać mu z siebie wszystko i uzyskać jak najlepsze wyniki. Ale najważniejsze jest, aby spróbować rzeczy, na które będziemy gotowi, gdy Marc wróci. 

Santi Hernandez
Repsol Honda, Marc Marquez

Współpraca z Hondą to marzenie i kiedy zacząłem z nimi pracować, byłem bardzo szczęśliwy i dumny. Chcę podziękować za to, co zrobili w zeszłym roku. To była trudna sytuacja z COVID-em, szanowali nas i pomagali nam we wszystkich aspektach. Dziękuje im, ponieważ niewiele zespołów, a nawet fabryk czy firm jest w stanie to zrobić, a Honda bardzo ciężko pracuje, aby zapewnić nam dobre rzeczy i zachować spokój w takich sytuacjach.

Santi Hernandez

Foto. Red Bull Content Pool

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *