Tech 3 i KTM są zgodne w kwestii przedłużenia swojej współpracy w MotoGP. Tech3 pozostanie niezależnym zespołem KTM do końca sezonu 2026.

Ekipa Tech3 po długoletniej współpracy z Yamahą zdobyła łącznie 31 miejsc na podium, ale nigdy nie zwyciężyła. Natomiast już w swoim trzecim sezonie współpracy z KTM-em, za sprawą fantastycznej postawy Miguela Oliveiry zespół zwyciężył w dwóch wyścigach. Dla KTM-a była to druga i trzecia wygrana w sezonie 2020. To właśnie podczas finału w Portimao, gdzie Oliveira odniósł swoje drugie zwycięstwo szef Tech3 Herve Poncharal i CEO KTM Stefan Pierer ustnie zgodzili się na przedłużenie kontraktu o pięć lat.

Podpisaliśmy trzyletnią umowę z KTM na lata 2019, 2020 i 2021. Zawsze mówiłem, ze lubię pracować w lojalny sposób. Sukces nie wynika tylko i wyłącznie z ciągłości. Owszem, ciągłość jest istotna, ale nie najważniejsza. Z Yamahą współpracowałem przez 18 lat. Nie podpisałem kontraktu z KTM-em po to, by pobyć z nimi przez trzy lata i sobie odejść ot tak inną drogą. W Portimao byłem ze Stefanem [Piererem] i powiedziałem mu, że odnawiam umowę z Dorną. Następnie rozmawialiśmy o tym, co się stanie z naszym producentem. Spytał się czy byłbym gotowy do zawarcia nowego kontraktu, może długoterminowego z KTM-em. Powiedziałem mu, że jestem gotowy na podpisanie pięcioletniej umowy, ponieważ jestem bardzo szczęśliwy i nie chciałbym rozmawiać z kimkolwiek innym.

Herve Poncharal
Oliveira odniósł fenomenalne zwycięstwo w swoim ostatnim wyścigu dla ekipy Tech3

Wszystko wydaje się pięknie układać, jednak jest jeszcze kilka szczegółów, które nie dają stuprocentowej pewności.

Zaczęliśmy nad tym pracować, ale szczerze mówiąc najważniejsze było sfinalizowanie całej logistyki. Wszystkiego, co musieliśmy zrobić przez zimę [na sezon 2021; przyp. red.]. Ale zasadniczo obie strony, KTM i Tech3, zgadzają się, że chcemy to zrobić. Musimy przejść przez kilka szczegółów, ponieważ jest to długofalowa umowa i jest wiele rzeczy, które mogą się wydarzyć w ciągu tych kilku lat. Ale powiedziałbym, że w 95 procentach zgadzamy się ze sobą. Mam nadzieję, że przed rozpoczęciem lata będziemy mogli oficjalnie oficjalnie nawiązać współpracę.

Herve Poncharal

Foto. materiały prasowe serii

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *