Redaktor | Fotograf

W portfolio grupy PSA (obecnie Stellantis), marka DS występuje jako ta z segmentu “premium”, a jej produkty są tworzone z bardzo wyraźnym smakiem

Choć marka DS pojawiła się na rynku stosunkowo niedawno, pokazała już kilka modeli. Do tej pory najciekawszym jest zdecydowanie DS7 Crossback, który prezentuje się naprawdę pięknie. Poza nim w gamie znajdziemy także mniejszego DS3 Crossback. Wydawałoby się, że dla marki premium nie potrzeba więcej. Nic bardziej mylnego. Okazało się, że jak najbardziej znajdzie się miejsce dla jeszcze jednego modelu. PSA ma dość duże plany wobec DS. Dlatego francuska marka nie zamierza składać broni i planuje wprowadzenie na rynek kolejnego crossovera w 2023 roku. Premiera auta powinna nastąpić rok wcześniej.

Tym razem będzie on nieco mniejszy Peugeota 2008 i raczej powinien być nazywany uterenowionym autem miejskim niż pełnoprawnym crossoverem. Dzięki temu nie będzie wewnętrznym konkurentem dla crossovera Peugeota, a jednocześnie powalczy w klasie niereprezentowanej przez żadne auto koncernu. Póki co auto jest jednak jedynie w fazie planowania. Nie wiadomo, czy w ogóle trafi do gamy DS, czy zostanie porzucone. Miejmy jednak nadzieję, że finalnie auto trafi na salony, ponieważ według renderu samochód powinien prezentować się całkiem nieźle.

DS

Z zewnątrz możemy zauważyć charakterystyczny grill z logiem DS oraz światła z popularną wśród francuskich aut pionową linią. Z boku znajdziemy dużo przetłoczeń i prosto poprowadzony dach, co nie jest szczególnie piękne, ale bardzo praktyczne. Crossover z pewnością otrzyma wiele możliwości konfiguracji, z dwutonowym lakierem i kilkoma wzorami felg na czele. Wnętrze również powinno być oparte na innych modelach marki. Niestety nie wiemy, co będzie pod maską planowanego modelu. Zapewne podstawą będą silniki 1.2 Puretech. Bardzo prawdopodobna jest również wersja elektryczna.

DS

Choć o aucie wiadomo póki co niewiele, dzięki takim renderom możemy spróbować przewidzieć wygląd przyszłych modeli. DS z pewnością wie co robi i jeśli tylko będzie się to opłacało wprowadzi na rynek nowego crossovera. Dzięki temu, że ma być on nieco bardziej praktyczny niż obecny w ofercie producenta DS3 Crossback powinien przyciągnąć do marki nowych klientów.

Render: Motor.es

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *