Redaktor | Fotograf

Nowy Nissan Qashqai i jego oficjalna prezentacja zbliża się wielkimi krokami. Japoński producent zdradza nam coraz więcej informacji o swoim SUV-ie.

Nissan Qashqai bez wątpienia jest jednym z najważniejszych modeli Japończyków. Z tej przyczyny, zapowiedzi nadchodzącej generacji pojawiają się dużo wcześniej. Pierwsze oficjalne zdjęcia producenta pokazują SUV-a japońskiego producenta trzeciej generacji ze sporą ilością kamuflażu, jednak dzięki temu możemy zobaczyć już ogólny zarys auta i kilka elementów wyróżniających się. Prawdopodobnie nie dojdzie do żadnej rewolucji stylistycznej, a auto będzie owocem rozwoju designu Nissana rozwijanego od kilku lat. Zapewne wygląd zewnętrzny będzie zbliżony do tego znanego nam z Juke’a.

Nissan Qashqai

Faktycznie, po zobaczeniu zdjęć mimo kamuflażu można dostrzec nowy charakterystyczny grill Nissana w kształcie litery V. Ponadto zmieniły się przednie lampy. Prawdopodobnie zostały one podzielone, jednak zachowają kształt znany z poprzednich generacji Qashqaia. Z tyłu widocznych zmian jest mniej, pojawiły się nowe, nowocześniej wyglądające lampy, jednak przez kamuflaż ciężko dostrzec więcej zmian.

Nissan Qashqai

Nieco większa rewolucja zajdzie jednak pod względem technicznym. Pod maską nie ujrzymy już niestety silników diesla. W zamian Nissan zaoferuje nam hybrydę, w której silnik spalinowy będzie odgrywał jednak jedynie rolę ładowarki dla silnika elektrycznego. Ponadto w ofercie znajdą się także tradycyjne silniki benzynowe, połączone jednak z technologią mild hybrid. Ponadto, Qashqai powstanie na nowej platformie CMF-C, a dzięki zastosowaniu materiałów z aluminium powinien ważyć aż 21 kilogramów mniej od poprzednika. Po nowej generacji możemy także oczekiwać nowego wnętrza, jednak nie wiadomo, jaki będzie jego design. Z pewnością jednak pojawi się kilka nowych opcji oraz udogodnień z zakresu wygody i bezpieczeństwa.

Nissan Qashqai

Oficjalnej premiery nowej generacji Qashqaia możemy spodziewać się już wiosną 2021 roku. Jednak bez wątpienia w międzyczasie Nissan będzie nam dostarczał coraz więcej szczegółów i zdjęć nowego auta. Pomimo ogromnej konkurencji w swoim segmencie, nadal powinien pozostać hitem, tak jak dwie poprzednie generacje. Spore grono klientów zainteresuje się także wersją hybrydową, która powinna być ciekawą propozycją w segmencie. Niestety, zapewne dla niektórych wymogiem może być też silnik diesla, którego brak w Qashqaiu, przez co będą musieli szukać innych propozycji u konkurencji.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *