Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Aktualnie Mitsubishi Outlander jest sporym sukcesem marki, więc wyciągając wnioski z obecnej generacji, producent chce zwiększyć powodzenie tego modelu

Jakiś czas temu mieliśmy okazję testować Mitsubishi Outlander PHEV, czyli najlepiej sprzedającą się hybrydę w Europie. Samochód klasyczny, ale wyróżniający się smakiem, a jego design nie zaskakuje, raczej jest wszystkim dobrze znany i to jest jego spora zaleta. Od jakiegoś czasu mówi się, że Mitsubishi planuje nową generację swojego najlepiej sprzedającego się SUV’a i jest bardzo prawdopodobne, że zobaczymy ją już na początku przyszłego roku. W między czasie pojawiło się całkiem sporo informacji na temat designu, widywane były nawet gdzieniegdzie egzemplarze testowe i sporo mówi się o nowej stylistyce. Ma być ona zdecydowanie nowocześniejsza od poprzednika i będzie się nieco skłaniać w stronę modelu Eclipse Cross.

Mitsubishi Outlander 2022

Grafiki ułatwiające wyobrażenie sobie nowego Outlandera przygotował serwis Kolesa. Bazują one na zdjęciach szpiegowskich i informacjach, które w sieci są dostępne już od jakiegoś czasu. To co się zmieniło, to przede wszystkim nowy grill o potężnym rozmiarze. Przypomina on rozwiązanie znane z Eclipse Cross, ale tutaj projektanci poszli o krok dalej. Światła LED umieszczono wysoko, bardzo blisko samej maski i co ciekawe są one wyjątkowo wąskie. Ciekawe czy będą to zwykłe LED’y czy jednak jakaś bardziej złożona technologia, a takie cuda widzieliśmy już chociażby w Audi, gdzie mamy światła laserowe.

Mitsubishi Outlander 2022

Premiera ma nastąpić w lutym 2021 roku, a do salonów auto trafi w drugiej połowie przyszłego roku. Nowy Outlander będzie spokrewniony z Nissanem Rogue, jednak w Europie raczej nie zobaczymy prawdopodobnie obu aut. Co do Nissana nie ma wątpliwości, natomiast nie wydaje nam się, aby Mitsubishi w Europie pokazało nową generację Outlandera, chociaż bardzo chcielibyśmy się mylić. Zmiany kluczowe będą również we wnętrzu, bo to trąci myszką w obecnej generacji i jest sporym minusem auta. Nowe Mitsubishi Outlander będzie znacznie bardziej multimedialne, a w środku raczej będzie królował minimalizm i elementy z segmentu premium. Chociaż trzeba przyznać, że teraz też jest wysoki poziom, ale tak o 10-15 lat do tyłu, więc przyda się mała poprawka.

Foto. Kolesa

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *