Max Verstappen

Forma Renault w ostatnich weekendach jest niezwykle imponująca. Na ten fakt uwagę zwrócił Max Verstappen i przyznał, że nie będą łatwym przeciwnikiem.

Holender uważa, że pokonanie zespołu Renault w kwalifikacjach może być twardy orzechem do zgryzienia. Max Verstappen uważa, że to właśnie w walce o P3 głównymi rywalami będą zawodnicy francuskiej ekipy. Lider Red Bull Racing uważa jednak, że jest zadowolony z możliwości swojego samochodu w wyścigu i raczej nie trzeba będzie się przejmować rywalami ekipy Abiteboula.

Verstappen podczas drugiego treningu nie mógł znaleźć rytmu na kwalifikacyjnych kółkach i zakończył trening na siódmej pozycji ze stratą ponad półtorej sekundy do Bottasa. Podczas sesji wielu kierowców traciło kontrolę nad swoimi maszynami. Wcześniej rozbijali się Latifi oraz Sainz, a Verstappen zaliczył obrót. Holender na początku trzeciego sektora stracił panowanie i zaczął narzekać przez radio na swój RB16. Max po treningach przyznał, iż konstrukcja bolidu nie sprzyja temu obiektowi. Potwierdził, że zespół próbował wielu ustawień, dlatego często tracił kontrolę nad bolidem.

Wiemy, że ten tor nie należy do nas. Próbowaliśmy wielu wariacji i sprawdzaliśmy co będzie dla nas najlepsze na sobotę i niedzielę. FP2? Tak zdaje sobie sprawę, że mogliśmy się spisać lepiej, ale sprawdzaliśmy inne opcje, więc za bardzo nie ma czym się przejmować. Niektóre działały, niektóre nie. Daje to nam do myślenia przed jutrzejszym dniem.

Max Verstappen

Kierowcy Mercedesa zakończyli trening około sekundy przed Danielem Ricciardo. Australijczyk uplasował się na trzeciej pozycji i może on być poważnym zagrożeniem dla Verstappena oraz Albona w kwalifikacjach. Max przyznał, że o walkę o drugi rząd może być trudno patrząc na poprawki Renault. Kierowca Red Bull Racing jednak wyznał, że w wyścigu Renault nie powinny być zagrożeniem.

Max Verstappen

Trudno będzie walczyć o P3 w kwalifikacjach. W wyścigu jednak nie powinno być problemu z Renault. Wiem, że tempo będzie mocne i jestem z tego zadowolony, lecz w tej chwili musimy skupić się na zdobyciu P3 w kwalifikacjach. Wiemy jedno, Renault było dziś bardzo mocne i możemy spodziewać się tego także jutro. My musimy patrzeć się na siebie. Ustawić samochód tak, aby trzymał się na torze i był szybki, żeby być pewnym, że to ustawienie da nam trzecie miejsce w kwalifikacjach.

Max Verstappen

Kolega z zespołu Verstappena, Alex Albon zakończył trening na odległej dwunastej pozycji. Tajlandczyk zmagał się z problemami i nie ukrywał swojego zawodu.

Wiedziałem, że będzie trudno… środek stawki zbliżył się do nas, więc zaczyna być ciasno. Samochód nie był najgorszy, czułem się mocny, lecz głównym problemem jest reszta stawki która także jest bardzo mocna w tym sezonie. Musimy wybrać poprawne ustawienia na jutro i bić się o drugi rząd. Trzeba uważać na opony, bo one tutaj się dosłownie topią. Musimy znaleźć dobry balans, żeby samochód dobry był na krótkich oraz długich przejazdach.

Alex Albon

Kierowcy Red Bull Racing byli troszeczkę zmieszani po dzisiejszych treningach. Duża strata do Mercedesa spowodowała, że zamiast patrzeć się na ekipę srebrnych strzał to austriacki team musi oglądać się na Renault, Racing Point i McLareny. Jutrzejsze kwalifikacje mogą dać nam sporo emocji w walce o najwyższe pozycje w Q3.

Foto: materiały prasowe Red Bull Racing

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *