Thomas Schäfer, nowy CEO marki Skoda potwierdził informacje, jakoby w przyszłym roku miała ukazać się czwartą generację modelu Fabia.

Mimo faceliftingu w 2018 roku, trzecia generacja Skody Fabii trochę się już zestarzała. Głównie pod względem zawartych w niej technologii i dostępnego wyposażenia, aczkolwiek producent z Mlady Boleslav ma w swojej gamie samochody wyglądające również na o wiele świeższe, jak na przykład Scala czy Karoq, o Enyaq nie mówiąc. Wygląda więc na to, że przyszła pora na kolejną odsłonę hatchbacka, a widzą to również włodarze marki. Nowa Skoda Fabia jest w najbliższych planach czeskiego producenta.

Nie musieliśmy czekać na żadne zdjęcia szpiegowskie czy tajemnicze przecieki z ciemnych zakątków Internetu. O planach związanych z Fabią otwarcie wypowiedział się nowy szef marki, Thomas Schäfer. Do sierpnia pełnił on funkcję prezesa Grupy Volkswagena w Republice Południowej Afryki. Na stanowisku CEO Skody zastąpił Bernharda Maiera, który był ważnym czynnikiem we wzroście sprzedaży samochodów marki, która w tym roku obchodzi swoje 125-lecie. Nie zapominajmy, że w tamtym roku w Europie zdołali przegonić w liczbie nowych zarejestrowanych aut nawet Audi!

Skoda Fabia

Wracając do tematu, Schäfer w jednej z rozmów zdradził swoje zamiary w związku ze Skodą. Wtedy też poruszono temat nowej Fabii.

Koncentrujemy się na koreańskich, japońskich i francuskich producentach, jako że jest to nasza główna konkurencja. […] Nie mogę się doczekać również premiery naszej nowej Fabii w przyszłym roku. To będzie świetne auto. Moje oczekiwania są wysokie.

Thomas Schäfer, CEO marki Skoda

Nie otrzymaliśmy dosłownie żadnych większych szczegółów, więc w tym aspekcie musimy znowu skierować się ku domysłom. Raczej na pewno nowa Fabia zostanie skonstruowana na tej samej platformie, co Volkswagen Polo, Seat Ibiza czy Audi A1. Gama silnikowa poza dieslem o 1.6 litra także nie powinna zaskoczyć.

Nowa Fabia raczej nie jest żadną większą niespodzianką. Dla Czechów jest to naprawdę ważny model, a nie zapominajmy, że jest też on kluczowym przy rozwijaniu działu motorsportu w Skodzie. Nowa generacja przyniesie sporo nowych możliwości.

Skoda Fabia

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *