Długo wyczekiwana, hybrydowa odmiana Ghibli zadebiutuje oficjalnie w czwartek 16 lipca. Kilka dni przed tym wydarzeniem włoski producent pokazał w sieci zwiastuny związane z premierą pojazdu.

Dwa filmy w niewielkim stopniu zdradzają zmiany jakie istnieją pomiędzy hybrydową odmianą, a wersjami spalinowymi. Pierwsze video ujawnia trzy klasyczne dla marki otwory wentylacyjne, które znajdują się na przednim błotniku pojazdu. Jak widać, zawierały będą one niebieskie akcenty, które mają wskazywać na hybrydowy układ napędowy auta. Tymczasem drugi zwiastun pozwala nam dostrzec więcej zmian związanych ze zmianą układu. Daje nam on dobry obraz tego jak wyglądać ma charakterystyczna dla marki atrapa chłodnicy. Premiera Ghibli będzie dosyć przełomowym wydarzeniem dla marki i powinna przyzwyczaić klientów do układów zelektryfikowanych, bo już wkrótce ma się pojawić w pełni elektryczna wersja super samochodu włoskiej marki.

Ghibli

W znacznej większości zmiany będą minimalne w stosunku do obecnego na rynku Ghibli. Samochód będzie posiadał dobrze znaną kratkę, a w dolnej części zderzaka nie zabraknie szeroko otwartych wlotów powietrza. Dzięki krótkiemu filmikowi możemy dostrzec również zmiany w reflektorach. Nie różnią się one oczywiście znacząco od tych, które montowane są w klasycznej odmianie, ale projekt świateł LED wydaję się być nieco ostrzejszy i agresywny.

Specyfikacje oraz dane techniczne zostaną oficjalnie podane wraz z czwartkową premierą auta. Jak wynika z niepotwierdzonych źródeł Maserati Ghibli Hybrid będzie hybrydą typu plug-in, której głównym motorem napędowym będzie turbodoładowany silnik 2,0-litrowy. Łączna moc zestawu wynosić ma 325 koni mechanicznych. Pojawienie się hybrydowej odmiany Ghibli zwiastuje kolejne zmiany i modernizację gamy. Jak wiemy włoska marka przygotowuje drugi facelifting Ghibli, który wprowadzi niewielkie zmiany zewnętrzne auta, a we wnętrzu prawdopodobnie korzystać będziemy mogli z zupełnie nowego systemu info-rozrywki.

Foto. materiały producenta z Social Media

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *