Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Leon to auto z dosyć długą historią i zapowiada się rewolucyjna generacja hybrydowa od 2020 roku nawet w wersji Cupra

Seat, a raczej Cupra, działa ostatnio bardzo aktywnie w sferze testów. Informowaliśmy niedawno, że zostały przyłapane podczas testów modele Cupra Leon ST i Leon Plug-In Hybrid. Oba samochody powinny pojawić się w przeciągu 6 miesięcy na rynku i tym samym jest to najwyższy czas, aby producent przygotował najmocniejszy wariant w gamie. Chociaż co do tego “najmocniejszy” można mieć mieszane uczucia, bo szykuje się najprawdopodobniej spadek mocy względem poprzednika, a źródłem energii będzie nie tylko silnik spalinowy, ale również elektryczny i w ten sposób Cupra dostanie pierwszy model hybrydowy.

Nowy model pomimo pełnego kamuflażu odkrył trochę przed nami i zostały przygotowane rendery jak samochód może wyglądać finalnie. Nie są to oczywiście oficjalne zdjęcia, a jedymie domysły, ale w 90% przypadków efekt końcowy jest zbliżony do renderów. To co rzuca się w oczy to całkowicie nowy przód, który nabrał zdecydowanie agresywniejszego wyglądu. Jednak całość przypomina mi bardzo Forda Focusa najnowszej generacji i nie chciałbym, żeby nowy Leon upodabniał się do konkurencji mimo, że Focus bardzo mi się podoba.

Niemal pewne jest, że nowy Leon otrzyma silnik 1.4 TSI współpracujący z jednostką elektryczną, co łącznie da 245 KM. W przypadku wersji ST ma pozostać silnik 2.0 TSI o mocy około 300 KM, lecz tutaj także zagości hybryda. Taki scenariusz jest jak najbardziej możliwy, bo Seat chce obniżyć emisję spalin, a podobno zastosowanie hybrydy pozwoli zmniejszyć emisję do 50g/km. Może to i prawda, ale czemu by nie pozostawić silnika 2.0, dołożyć elektryczny napęd i uzyskać moc około 350 KM? Zdecydowanie lepiej sprzedałby się taki samochód. Chyba, że powstanie Cupra o mocy 245 KM i Cupra R generująca 300-350 KM. Wtedy to miałoby sens.

Kiedy możemy spodziewać się premiery? Nie wcześniej niż za rok, bo najpierw zadebiutuje Leon w podstawowej odmianie, a dopiero potem na rynek wejdzie Cupra. Hybryda zawitać ma we wszystkich modelach Seata i Cupry, co nie jest optymistyczne. Ze zdjęć szpiegowskich wiemy, że wnętrze nowego Leona to mix tego co znamy ze Skody i VW, także szykuje się powtórka z rozrywki.

Foto. Motor1

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *