Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Nowy Seat Leon zadebiutuje w styczniu 2020 roku jako ostatni z wielkiej trójcy VAG’a, ale ma być najlepszą premierą w historii hiszpańskiej marki

Premiera Seata Leona to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier w ostatnim czasie w grupie VAG’a. Widzieliśmy już nowego Golfa, który otworzył nową generację, a nową Octavię również poznaliśmy jakiś czas temu. Jednak tak na prawdę to najciekawszy z tego zestawienia jest Seat, który w ostatnich latach przechodzi niesamowity rozwój. Dotychczas mówiąc o modelu Leon, opieraliśmy wszelkie informacje o nowym modelu na plotkach i informacjach z kuluarów, ale teraz w końcu mamy jakąś pewną wiadomość – oficjalna premiera 28 stycznia 2020 roku.

Leon

Temu oficjalnemu komunikatowi towarzyszy zwiastun nowego modelu, który zdradza to co już w zasadzie wiemy ze zdjęć szpiegowskich. Teraz pod logo Seata będzie znajdować się duży napis Leon, a oznaczenie wersji Fr pozostaje na swoim dotychczasowym miejscu. Zmieniają się światła zarówno z przodu jak i z tyłu, gdzie umieszczono ciekawie wyglądającą blendę. Przednie reflektory mają mieć całkowicie nowe wnętrze i dawać znacznie więcej światłą niż dotychczasowa konstrukcja. Najbardziej bajerancki jest projektor napisu Hola! przed drzwiami, po otworzeniu auta. Ciekawe rozwiązanie, bo zazwyczaj jeśli taka opcja była to wyświetlała albo znaczek marki albo nazwę modelu.

Ciekawie również zapowiada się środek z nowymi ekranami i przeprojektowanym układem środkowej konsoli. Jednak to silniki będą największą niespodzianką, bo gama jednostek ma być bardzo bogata. Będą dostępne zarówno silniki benzynowe jak i napędzane olejem napędowym, ale do tego zobaczymy odmiany hybrydowe. Co ciekawe, Cupra może zaoferować dwa warianty Leona. Pierwszy z nich to dotychczasowe 2.0 TSI 300 KM, a drugie to hybryda o mocy ponad 240 KM i zasięgu 50 km. Zapowiada się ciekawy początek roku w wykonaniu Seata. Niech to będzie dobre otwarcie dla marki i dla Cupry, która może pokaże model Formentor.

Foto. Seat YouTube

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *