Redaktor | Fotograf

Samochody GT od zawsze rozbudzały wyobraźnię fanów motoryzacji. Trzeba przyznać, że producenci też starali się, aby modele tego typu budziły emocje i były flagowymi przedstawicielami marki. Taką rolę odgrywał w przypadku Alfy Romeo model 8C, którego produkcja niestety dobiegła już końca. Jednak czy jego następcą mogłaby zostać odmiana coupe Giulii? Jeśli tak, auto prawdopodobnie właśnie tak by wyglądało.

Choć zdania o Alfie Romeo są różne, jedno trzeba Włochom przyznać – potrafią zaprojektować naprawdę świetnie wyglądające samochody. Design takich modeli jak 1600 czy Montreal jest wręcz kultowy. W ostatnim czasie producent pokazał znakomicie wyglądające Tonale, a wcześniej zachwycaliśmy się bezkompromisową odmianą Giulii, czyli GTA. Przy okazji premiery tego drugiego modelu, wielu entuzjastów motoryzacji wyraziło żal o braku w gamie modelu odmiany coupe. Jednak czy będzie szansa nadrobić to w przyszłości?

Koncept Alfy Romeo Giulii Coupe - tak wygląda przyszłość marki?

Jeśli tak, możliwe że Giulia Coupe będzie wyglądała właśnie tak. Jest to render przygotowany przez Maxima Shershneva, który ma doświadczenie w projektowaniu samochodów dla Volkswagena, Audi i Renault. Widać charakterystyczne dla włoskiej marki akcenty stylistyczne, a zwłaszcza grill i lampy przednie. Podobnie jak w Tonale, z tyłu znalazł się pas świetlny. Opływowa linia sprawia, że Giulia Coupe prezentuje się dostojnie i sportowo jednocześnie. Auto otrzymało jedną centralnie umieszczoną końcówkę wydechu, oczywiście z wzorem charakterystycznym dla marki. Trzeba przyznać, że całość wygląda naprawdę futurystycznie.

Koncept Alfy Romeo Giulii Coupe - tak wygląda przyszłość marki?

Oczywiście, końcowy design ewentualnej Giulii Coupe nie byłby taki spektakularny i futurystyczny. Alfa Romeo ma dość ambitne plany wprowadzenia do gamy modelowej aut elektrycznych. Z jednej strony, taki napęd pasowałby do futurystycznego designu Giulii Coupe, jednak z drugiej strony, z pewnością wielu fanów ucieszyłby fakt silnika V6 pod maską. Jest ona zresztą naprawdę długa, co wskazywałoby na obecność tam naprawdę sporej jednostki. Pod względem charakteru, taki model mógłby być także następcą legendarnego już 8C. Wszystko wskazuje jednak na to, że najbliższą premierą włoskiego producenta będzie następny SUV Brennero.

Render: Maxim Shershnev

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *