Redaktor | Fotograf

Tonale to bez wątpienia jedna z najbardziej oczekiwanych od dłuższego czasu premier. Alfa Romeo postarała się, aby nowy model dobrze się prezentował i z pewnością wyszło to całkiem dobrze. Jednak czy można dorzucić więcej stylu do Tonale? Oczywiście, że tak. X-Tomi Design przygotował wizualizację odmiany coupe nowego włoskiego modelu. Jednak czy taki wariant ma szansę opuszczenia ekranu komputera?

Alfa Romeo Tonale, choć świeżo zaprezentowana, rozbudziła emocje wielu entuzjastów nie tylko włoskiej motoryzacji. Nie ma się co dziwić, ponieważ jej design jest naprawdę przyciągający. Jednak w obecnych czasach, wielu producentów decyduje się na wprowadzenie do oferty SUVa coupe. Ten segment jest naprawdę popularny wśród klientów, dzięki czemu łatwo dużo na nich zarobić. To z pewnością przydałoby się Alfie Romeo, jednak czy Włosi zdecydują się na takie posunięcie z modelem Tonale?

Alfa Romeo Tonale w wersji coupe - jeśli powstanie, tak będzie wyglądała

Jeśli tak, może to wyjść naprawdę nieźle. X-Tomi Design przygotował render, na którym możemy zobaczyć wizualizację takiej odmiany. Przód oczywiście pozostał w takiej formie jak w oryginalnym Tonale, jednak tył jest teraz znacznie bardziej opływowy. Dzięki temu, auto wygląda teraz podobnie jak potencjalni konkurenci, czyli Mercedes-Benz GLC czy BMW X4. Choć modele te były początkowo dość niszowe, w ostatnich latach stały się hitami rynkowymi. Wielu klientów chce stylowych SUVów. Jednak wśród fanów motoryzacji mają one opinie raczej mało ciekawych, ponieważ zazwyczaj są mniej praktyczne niż standardowe odmiany.

Alfa Romeo Tonale w wersji coupe - jeśli powstanie, tak będzie wyglądała

Jednak czy takie auto ma szansę trafić do produkcji? Niestety, są one raczej niewielkie. Alfa Romeo zastanawia się póki co nad odmianą Quadrifoglio. Raczej mało prawdopodobne będzie wprowadzenie do oferty Tonale innej wersji nadwoziowej. Ponadto, Włosi planują elektryfikację gamy przy prezentowaniu kolejnych modeli. Najbliższym ma być Brennero, którego premiera ma odbyć się w 2023 lub 2024 roku. Wtedy do gamy ma trafić także pierwszy w pełni elektryczny wariant. Jednak również w jego przypadku, odmiana coupe jest mało prawdopodobna.

Render: X-Tomi Design

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *