Redaktor | Fotograf

Prezentacja Alfy Romeo Tonale odbyła się niedawno i odbiła się szerokim echem wśród fanów motoryzacji. Nie ma się co dziwić, to pierwsza premiera włoskiego producenta od dłuższego czasu. Choć auto będzie oczywiście niżej w gamie niż Stelvio i Giulia, powinno otrzymać odmianę Quadrifoglio. Według szefa marki, Jean-Philippe’a Imparato, decyzja o wprowadzeniu takiej wersji do produkcji zapadnie do końca tego roku.

Samochody od Alfy Romeo od zawsze miały opinie zapewniających emocje. Zwłaszcza sportowe odmiany ze znaczkiem Quadrifoglio potrafią dostarczyć ich dość sporo. W związku z niedawną premierą Tonale, również w tym przypadku wiele osób chciałoby zobaczyć wersję z czterolistną koniczynką. Jednak podczas prezentacji nowego modelu, producent nie pokazał takiej odmiany. Pomimo tego, jest ona projektowana i przewidziana do wprowadzenia na dalszym etapie produkcji.

Alfa Romeo Tonale Quadrifoglio - możliwe, że trafi na rynek już niedługo

Potwierdził to sam CEO Alfy Romeo, Jean-Philippe Imparato. Na konferencji prasowej towarzyszącej premierze Tonale, powiedział, że odmiana Quadrifoglio jest brana pod uwagę i decyzja o jej wprowadzeniu na rynek zapadnie do końca tego roku. Co ciekawe, sportowa wersja nie musi wcale otrzymać napędu hybrydowego. Alfa Romeo ma kilka opcji napędu dla Tonale Quadrifoglio. Raczej nie ma się co spodziewać odmiany z silnikiem V6 pod maską, jednak ponad 300-konne dwulitrowe R4 miałoby rację bytu. Możliwe także, że do takiego silnika dołączy dodatkowa jednostka elektryczna. Układy tego typu mogą być naprawdę bardzo mocne.

Alfa Romeo Tonale Quadrifoglio - możliwe, że trafi na rynek już niedługo

Wszystkie nadchodzące modele włoskiego producenta mają otrzymać wersje z czterolistną koniczynką, jeśli tylko będzie to opłacalne. Quadrifoglio ma stać się podmarką Alfy Romeo. Nie będzie czymś na wzór Cupry, jednak ma zostać najwyższą z oferowanych wersji danego modelu. Dotyczyć to będzie również modeli elektrycznych. Te nadejdą już niedługo. Alfa Romeo planuje całkowitą elektryfikację gamy. Pierwszy model w pełni na prąd będzie miał swoją premierę w 2024 roku. Niedługo na drogi ma trafić także kolejny crossover marki, czyli Brennero. Otrzyma on odmiany zarówno spalinowe, jak i elektryczne.

Render: X-Tomi Design

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *