Redaktor | Fotograf

Choć nowa generacja Mercedesa-AMG SL budzi mieszane uczucia, jedno trzeba jej oddać – jest niesamowicie szybka. Jak pokazuje Manhart – jest także dobrą bazą pod modyfikacje. Propozycja tunera to pakiet podnoszący moc do poziomu 800 koni mechanicznych. SL otrzymuje przy tym typowy dla firmy Manhart tuning stylistyczny. Trzeba przyznać, że całość robi naprawdę duże wrażenie.

Mercedes-Benz SL do tej pory kojarzył się raczej z eleganckimi kabrioletami, które w odmianach AMG zapewniały świetne osiągi i dużo emocji. Wraz z nadejściem nowej generacji, SL nieco zmienił swój charakter. Przede wszystkim, w gamie znajdują się tylko wersje sygnowane logiem AMG. Do tego auto jest znacznie agresywniejsze. W związku z tym Manhart stwierdził, że SL będzie świetną bazą pod dalsze modyfikacje. SL 800 R, bo takie oznaczenie nosi kabriolet po tuningu, jest najnowszą propozycją niemieckiego tunera.

Manhart zabrał się za nowego Mercedesa-AMG SL i wyszło mu to świetnie

Każdy może się więc domyślić jaka jest moc SL63 po tuningu. Manhart zdecydował się podnieść ją do poziomu 800 koni mechanicznych. Maksymalny moment obrotowy wynosi teraz 1000 niutonometrów. Zmiany osiągnięto dzięki wymianie turbosprężarek, a także intercoolera i dolotu. Dzięki wszystkim tym modyfikacjom, SL z pewnością będzie dużo szybszy. Niestety, Manhart nie podał dokładnych wartości. Standardowy SL63 AMG przyspiesza do setki w 3,5 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 305km/h. Dodatkowo, zawieszenie zostało nieco obniżone, co w połączeniu z fabrycznymi felgami Manharta prezentuje się naprawdę dobrze.

Manhart zabrał się za nowego Mercedesa-AMG SL i wyszło mu to świetnie

Pozostałe zmiany stylistyczne to przede wszystkim czarny matowy lakier z kontrastowymi złotymi dodatkami charakterystycznymi dla Manharta. Trzeba przyznać, że całość wygląda naprawdę spektakularnie i dobrze podkreśla sportowy charakter samochodu. Niestety, Manhart nie zdradził ceny pakietu tuningowego. Z pewnością nie będzie jednak tanio, tym bardziej, że SL sam w sobie jest już bardzo drogi. Na pakiet można już składać zamówienia poprzez stronę internetową tunera. Produkcja zapewne będzie dość mocno ograniczona. Trzeba jednak przyznać, że całość pakietu robi dobre wrażenie, więc klienci z pewnością się znajdą.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *