Redaktor | Fotograf

Manhart w ostatnim czasie prezentuje bardzo wiele pakietów. Pod względem stylistycznym zazwyczaj są one niemal bliźniacze. Ma to oczywiście swoje plusy, ponieważ na pierwszy rzut oka widzimy, z jakim tunerem mamy do czynienia. Jednak w przypadku Audi RS3, tuner zadbał także o odpowiednie podniesienie mocy. Dzięki temu, nowe RS3 legitymuje się teraz mocą 500 koni mechanicznych.

Nowa generacja Audi RS3 przyniosła sporo nowości technicznych. Jedno pozostało jednak niezmienne. Pod maską wciąż znajdziemy znakomitą, 5-cylindrową jednostkę. Daje ona wiele radości z jazdy, a jednocześnie pozwala na znaczne podniesienie mocy. Na to właśnie zdecydował się Manhart, prezentując swój pakiet tuningowy dla RS3. Firma jest znana głównie z modyfikacji Mercedesów, BMW i Porsche, jednak teraz przyszła pora na Audi. Poza znacznym wzrostem mocy, tuner zastosował typowe dla siebie dodatki stylistyczne.

Audi RS3 po tuningu firmy Manhart - większa moc i agresywna stylistyka

Mocne akcenty stylistyczne od Manhart

Z zewnątrz, RS3 nie można pomylić z pakietami innych tunerów. Manhart zastosował charakterystyczne dla siebie połączenie czarnego koloru ze złotymi dodatkami w postaci naklejek i oznaczeń “RS3 500”, co jasno wskazuje z czym mamy do czynienia. Co ciekawe, naklejka pojawiła się nawet na szybie przedniej. Ponadto, tuner zamontował charakterystyczne felgi w rozmiarze 20 cali. Auto jest także bliżej ziemi dzięki sprężynom obniżającym prześwit. Złote naklejki podkreślają także linie auta, dzięki czemu całość nie ginie w czarnym kolorze. Całość prezentuje się typowo dla Manharta.

Audi RS3 po tuningu firmy Manhart - większa moc i agresywna stylistyka

Manhart podnosi moc w nowym RS3 do 500 KM!

Pod względem technicznym, Manhart pokazał, że umie wyciągnąć z 5-cylindrowej jednostki jeszcze więcej mocy. RS3 500 jak sama nazwa wskazuje rozwija aż 500 koni mechanicznych. Udało się to osiągnąć dzięki modyfikacji układu wydechowego, który teraz brzmi znacznie lepiej. Ponadto, Manhart wgrał nową mapę silnika. W związku z tym osiągi modelu powinny być jeszcze lepsze. Już zwykła odmiana rozpędza się do setki w 3,8 sekundy. Pakiet będzie dostępny zarówno dla wersji sedan, jak i hatchback. Niestety, tuner nie zdradził ceny swoich pakietów, jednak tanio zapewne nie będzie.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *