Khyzyl Saleem

Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Po zakończeniu swojej przygody z serią NFS, Khyzyl Saleem wcale nie znika z gier. Jego najnowszy pojazd trafił do The Crew 2.

Osoby śledzące branżę gier i grafików tworzących rendery 3D szalonych tuningów zapewne kiedyś natchnęły się na projekty autorstwa the_kyza. Khyzyl Saleem w ostatnim czasie dość mocno podbudował swoją markę na projektach zarówno wirtualnych, jak i rzeczywistych. Najlepszym przykładem jest okładkowy Polestar 1 z gry Need For Speed Heat, który został zmodyfikowany właśnie przez kyzę. Projekt ten ponadto zrealizowano w rzeczywistości, co sprawia jeszcze większe wrażenie. Khyzyl jednak nie osiada na laurach i cały czas tworzy coraz to nowsze projekty. Tym razem Ubisoft Ivory Tower poprosiło go o zaprojektowanie specjalnego pojazdu od zera. Samochód ten trafić miał bowiem do ostatniej gry francuskiego studia, czyli The Crew 2.

Khyzyl Saleem

Geneza oraz cel powstania omawianego tutaj pojazdu są całkiem proste. Samochód ten potrzebny był twórcom do najnowszego trybu. Mowa tutaj o pościgach, w których to gracze wcielają się w rolę kierowców specjalnej jednostki mającej za zadanie wyeliminowanie złodziei. Jak wiadomo, większość producentów nie życzy sobie, aby ich samochody ukazywano w złym świetle, więc twórcy musieli zastosować samochód nielicencjonowany. I tutaj w tej całej układance pojawia się Khyzyl oraz jego dzieło, które w grze nosi nazwę K.S. Masked Leader.

K.S Masked Leader

Opis był całkiem prosty i dość otwarty. Miałem stworzyć coś w stylu agresywną mieszankę muscle-cara z samochodem sportowym, który miałby być głównym złoczyńcą “załogi”. Właściwie nigdy wcześniej nie robiłem czegoś takiego, więc praca nad tym była świetną zabawą!

Khyzyl Saleem
K.S. Masked Leader

Khyzyl dotychczas znany był z modyfikacji gotowych pojazdów. Czy to wspominany Polestar, czy inne opisywane również przez nas pojazdu pokroju Corolli, Clio, Golfa, BMW czy Mazdy. Stworzenie czegoś od zera jest zupełnie inną broszką, ale bez wątpienia kyza podołał zadaniu. Choć widać, że czerpie sporo inspiracji z przeróżnych samochodów, całość wygląda nietuzinkowo i po prostu genialnie.

Khyzyl Saleem

Można znaleźć tutaj mieszankę samochodów, wykorzystując inspiracje z Forda GT, Miury i Mustanga wśród wielu innych samochodów, które lubię. Po prostu chciałem, aby wyglądały prawie „groźnie”.

Khyzyl Saleem
Khyzyl Saleem

Na ten moment samochód ten pełni funkcję celu do eliminacji w trybach „The Chase” z ostatniej aktualizacji The Crew 2. Ciężko na ten moment jednak określić, czy graczom ostatecznie przyjdzie wsiąść za kierownicę tego wirtualnego majstersztyku.

Foto. the_kyza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *