RaceRoom

Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Po kilku tygodniach wreszcie się doczekaliśmy. Już teraz możecie ścigać się najnowszymi samochodami DTM w grze RaceRoom!

Sezon DTM zaliczył już półmetek. Fani serii przez ten czas śledzili emocjonujące rywalizacje przed ekranami telewizorów, a niektórzy od rundy na Assen również z trybun. Bez wątpienia jednak na pewno znalazła się część z was, której brakowało możliwości sprawdzenia się za kierownicą samochodów Class One. W świecie wirtualnym oczywiście. Na szczęście dla głodnych przetestowania tegorocznych samochodów DTM w symulatorze naprzeciw wychodzi RaceRoom.

BMW M4 DTM

RaceRoom jest darmową grą dostępną studia SimBin (znanego m.in. z GT Legends, serii GTR czy Race 07) na platformie Steam. Gra jednak nastawiona jest na mikropłatności, przez co większość zawartości dokupić musimy osobno. To sprawia, że większe zaangażowanie w tę platformę sim-racigową wiązać się może z narastającymi kosztami. Bez wątpienia jednak żaden fan motorsportu nie powinien zostać pokrzywdzony.

Gra daje bowiem możliwość swobodnego dostosowywania rozgrywki zgodnie z własną fantazją. Możemy dowolnie wybierać konfigurację samochodów oraz torów z puli zakupionych dodatków. Ba, stworzyć możemy również własne kalendarze, które w rzeczywistości nie miałyby prawa się odbyć. Nic nie szkodzi zatem na przeszkodzie, aby przetestować i pościgać się pojazdami DTM na tych torach, na których akurat będziemy mieli ochotę.

RaceRoom Glock

Tym samym wykupując wspomniany pakiet tegorocznych samochodów biorących udział w Niemieckich Mistrzostwach Samochodów Turystycznych, możemy nimi jeździć i brać udział w kalendarzu wyścigowym nie tylko na obiektach znanych z serii, takich jak chociażby Hockenheimring czy Lausitzring, ale również sprawdzić, jak mogłaby wyglądać rywalizacja na pełnej pętli Nordschleife, czy zabrać samochody DTM na inne kontynenty.

BMW ORLEN Team ART

Sam pakiet zawierający zarówno Audi RS5 DTM oraz BMW M4 DTM ze wszystkimi malowaniami kosztuje obecnie dokładnie 11.97 euro. Nic nie szkodzi jednak na przeszkodzie zakupu jedynie samochodu pojedynczego kierowcy za 4.98 euro. Tym samym najtańsza opcją sprawdzenia się w BMW zespołu ORLEN Team ART wynosi jedynie niecałe 25 złotych.

Wirtualne samochody DTM mają posiadać również te same bajery, jak te prawdziwe. Tym samym nie zabraknie systemów wspomagających wyprzedzanie, jakimi są DRS czy Push-to-Pass. Tak samo jak w rzeczywistości wyposażone one są w silniki o mocy ponad 600 koni, pozwalające na rozpędzenie się do zawrotnych 300 kilometrów na godzinę.

Foto. RaceRoom Racing Experience

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *