Toyota GR Yaris

Hot-hatch z Japonii sprzedał się w liczbie 300 tysięcy sztuk. Mowa jednak o Gran Turismo Sport, gdzie Toyota GR Yaris jest niezwykle popularna.

Toyota GR Yaris to najpotężniejsza wersja hatchbacka japońskiej marki. Wyposażony w 3-cylindrowy silnik z turbosprężarką o pojemności 1.6l, który generuje 257 koni mechanicznych i 370 niutonometrów momentu obrotowego samochód znajduje się w grze od nieco ponad miesiąca, w tym czasie zakupiło go ponad 300 000 graczy, co jest naprawdę dobrym wynikiem. Toyota GR Yaris nie jest jedynym samochodem z linii GR, który okazał się popularny wśród graczy Gran Turismo Sport. Innym modelem była Toyota GR Supra, czyli następca absolutnej legendy japońskiej motoryzacji. Na nową Suprę zdecydowało się 1,8 miliona graczy, a sam ten samochód pojawił się w paru wersjach, w tym w specyfikacji GT3.

Toyota GR Yaris

Gran Turismo Sport to najmłodsza gra z legendarnej serii Gran Turismo tworzonej przez Polyphony Digital. Japończycy mają za sobą 7 pełnoprawnych tytułów z tej serii, a w najnowszej wersji mamy do wyboru ponad 330 samochodów, które możemy pokierować na prawie 90 torach. Jest to także platforma dla sim-racerów, którzy ścigają się m.in. w pucharze narodów oraz producentów. W swojej historii Polyphony Digital ma także GT Academy, czyli projekt, który umożliwia najlepszym kierowcom z wirtualnego świata spróbować swoich sił w prawdziwym ściganiu, a jej podopieczni startowali m.in. 24-godzinnym wyścigu w Dubaju.

Toyota GR Yaris

Trudno dziwić się ogromnej popularności GR Yarisa. Jest to samochód unikalny w skali gry, ponieważ mówimy o małym hot-hatchu z napędem na 4 koła i sporą mocą, dzięki czemu prowadzenie go to wielka zabawa, a dzięki układowi napędowemu jest on o wiele lepszy od dostępnych w grze modeli z tej samej kategorii. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tym, jak samochód sprawuje się w rzeczywistości, zapraszamy do przeczytania testu, który został przeprowadzony we współpracy z profesjonalistami w dziedzinie ścigania oraz rajdów samochodowych. Jesteście graczami Gran Turismo Sport? Co myślicie o GR Yarisie i jego odwzorowaniu w grze? A może chcielibyście więcej artykułów dotyczących dziecka Polyphony Digital? Dajcie znać w komentarzach!

Foto. ZenQMeister

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *