Hyundai wszedł z drzwiami do świata rajdów i wraz z modelem i20 Coupe WRC na dobre się tam urządził. A co powiecie na skok o segment wyżej?

W ciągu zaledwie kilku lat Hyundai stał się marką naprawdę mocno angażującą się w motorsport. Co dla nich najważniejsze – z sukcesami. Najgłośniejsze triumfy odnoszą na ten moment w WRC. W 2019 oraz 2020 roku zdołali oni zdobyć rajdowe mistrzostwo świata konstruktorów wraz ze swoim i20 Coupe WRC. Co prawda w klasyfikacji generalnej kierowców wygrywali zawodnicy Toyoty (Estończyk Ott Tanak w 2019 i Sebastien Ogier w 2020), lecz obrona “konstruktorki” to wyczyn godny podziwu. No dobra, ale co jeżeli Hyundai postanowiłby wskoczyć o segment wyżej i zaciągnąć do WRC model i30? Oczywiście z racji na regulacje oraz zwyczajną konkurencyjność taka zmiana konkretnie w tych mistrzostwach nie miałaby większego sensu, ale i30 N w wydaniu od Prior Design aż prosi się o test na szutrze!

Hyundai i30 N Prior Design

Pakiet stylistyczny z kraju po zachodniej strony Odry skupia się przede wszystkim na poszerzeniach z włókna szklanego i Duraflexu. Najbardziej rzucające się w oczy zmiany to dodatkowe panele, poszerzenia nad błotnikami, nowe przedłużenia na tylnym zderzaku, a także zmiana tylnego skrzydła na o wiele bardziej agresywne.

Dodatkowo postarano się o parę szczegółów, by samochód prezentował się jak najbardziej sportowo, jak na przykład matowe wstawki.

Hyundai i30 N Prior Design

Co ważne, modyfikacje są przystosowane typowo pod wersję przedliftową i30 N, lecz na razie nie powinno być to większym problemem. Debiut lifta w Europie planowany jest bowiem na początek tego roku, więc zanim odświeżony i30 N rozgości się na drogach Starego Kontynentu upłynie jeszcze trochę wody w Wiśle. I Łabie. I Dunaju. Przedlift nadal jednak prezentuje się niezwykle świeżo, jest naprawdę mocny, a co najważniejsze jest jednym z najlepszych i najciekawszych hot-hatchy na rynku. Moja motorsportowa dusza nie może jednak przejść obojętnie obok takiego projektu, jak ten od Prior Design. Proszę, niech ktoś na serio przerobi i30 N na rajdówkę!

Hyundai i30 N Prior Design

Foto. Prior Design

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *