RaceRoom Glock

Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

RaceRoom Racing Experience, to gra od twórców kultowych tytułów takich jak “GT Legends” czy “Race 07”. Już za niedługo, zostanie dodana do niej aktualizacja, zawierająca wszystkie auta i kierowców z obecnego sezonu DTM!

Gry są czymś naprawdę niezwykłym. Wirtualny świat pozwala nam przenieść się w dowolne miejsce, czy to realne czy fikcyjne, oraz robić rzeczy, których w rzeczywistości nie bylibyśmy w stanie wykonać. W to natomiast wlicza się również jazda samochodami. Kiedy możliwość ścigania się wyścigówkami z najwyższej półki ma jedynie garstka najlepszych kierowców na świecie, tak nic nie stoi na przeszkodzie spróbowania swoich sił w świecie wirtualnym. Szczególnie że dzisiejsze gry symulacyjne coraz lepiej oddają wrażenia z jazdy konkretnymi pojazdami, a przygotowanie amatorskiego stanowiska do simracingu kosztuje ułamek ceny amatorskiego samochodu wyścigowego. Więc jeżeli znalazłby się ktoś, kto chciałby podobnie do Roberta Kubicy, sprawdzić się w najnowszych samochodach DTM, mam dobrą wiadomość. Wkrótce do symulatora RaceRoom trafi pakiet związany z obecnym sezonem Niemieckich Mistrzostw Samochód Turystycznych!

Obraz może zawierać: samochód i na zewnątrz
Fot: DTM / Pokazano ujęcia, ukazujące auta Glocka, Rockenfellera, Rasta oraz Kubicy

Jak na razie jedynym co wiemy o całej aktualizacji jest to, że trafi ona wkrótce do gry. Nie ogłoszono jednak konkretnej daty, więc na ten moment uzbroić się musimy w cierpliwość. Poza tym otrzymaliśmy jeszcze cztery screeny pokazujące samochody z obecnej stawki na torze Lausitzring. Choć pokazano jedynie pojazdy kolejno Glocka, Rockenfellera, Rasta oraz Kubicy, tak bez wątpienia spodziewać się możemy pełnej stawki.

To gracz, decyduje o kalendarzu

W grze to gracz decyduje o kalendarzu. Każdy według fantazji może z zakupionych torów oraz aut (gra stawia na mikropłatności), utworzyć własny sezon. Wyścig DTM na torze Falkenberg, gdzie ścigają się głównie lokalne szwedzkie serie wyścigowe? Nie ma problemu! Runda WTCR w Indianapolis? Żaden kłopot! Na ten moment, w grze znajdują się prawie wszystkie tory z oryginalnego przed “covidowego” kalendarza. Brakuje bowiem trzech- Zolder, Assen oraz Igora Drive. Twórcy, jednak systematycznie dodają nowe tory i nie można wykluczyć iż w/w obiekty zostaną dodane do gry, w najbliższej przyszłości.

Obraz może zawierać: na zewnątrz
Fot: DTM / Będziemy mogli wcielić się w Roberta Kubicę

RaceRoom jest także platformą dla wielu innych serii (chociażby dla WTCR). Gra choć jest do nabycia za darmo, to tak jak wyżej wspomniałem, znaczną większość pojazdów czy torów musimy kupić osobno. Stąd takie obiekty jak Spa-Francorchamps już się w niej znajdują.

Jakiej możemy spodziewać się ceny?

Nie wiadomo na ten moment również jak wyglądać będzie cena tego pakietu. Biorąc pod uwagę ceny innych pakietów (chociażby WTCR 2019), kupujący wyda około 15 Euro, na jego zakup. Biorąc jednak model jazdy, wykonanie oraz fakt, że będzie to jedyna szansa, by w oficjalnej grze wcielić się w Roberta Kubicy, będzie warto wydać te pieniądze. Istnieje także, możliwość zakupu pojedynczych modeli. Cena jednego pojazdu, wynosi wtedy około cztery Euro. Bardziej, więc opłacalne jest kupienie, poprzez pakiet wszystkich aut z obecnego sezonu DTM na raz.

Obraz może zawierać: samochód i na zewnątrz
Fot: DTM

Fot: Facebook DTM

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *