Zawodnik KTMa Pol Espargaro wystartuje z pierwszego pola do GP Styrii. Drugi wyruszy Takaaki Nakagami, a trzeci miał startować Johann Zarco, lecz ten wystartuje z alei serwisowej za niebezpieczną jazdę i kolizję z Franko Morbidellim tydzień temu

Pol Espargaro, wywalczył Pole Position. Jak przebiegała sesja kwalifikacyjna? W Q1 ruszyli: Binder, Zarco, Petrucci, Lecuona, Rossi, Crutchlow, Smith, Pirro, Aleix Espargaro, Alex Marquez, Bradl oraz Rabat. Johann Zarco nie musiał startować w kwalifikacjach, ponieważ dostał dotkliwą karę za kolizję z Morbidellim w GP Austrii. Po pierwszych przejazdach zapowiadało się, że będzie ciekawa walka o awans między Petruccim, Zarco, Binderem i Rossim. Tydzień temu z tej samej pozycji „Doktor” atakował i rzutem na taśmę udało mu się wyszarpać awans. Lekko ponad pięć minut do końca czasu, zawodnicy wyruszyli na drugą, a zarazem ostatnią próbę w Q1. Na dwie i pół minuty do końca, Rossi z Binderem wskoczyli na dwa pierwsze miejsca, ale nie wszystkie siły zostały rzucone na pokład, bo Iker Lecuona wykręcił czas na pierwsze miejsce, ale szybko przebił go Zarco. Tymczasem w przedostatnim zakręcie wywrócił się Valentino Rossi i nie poprawił czasu. Awansowali Petrucci oraz Zarco.

Fot: Moto GP / Upadek Rossiego

Rozpoczęła się druga część sesji kwalifikacyjnej. Quartararo chciał wrócić na sam szczyt w kwalifikacjach, ale KTM deptał Yamasze po piętach. Wręcz znikąd pojawił się Nakagami, który po pierwszych przejazdach był na pierwszej pozycji. Pięć minut przed końcem czasówki rozpoczęła się batalia o Pole Position. Miller i Espargaro wykręcili nieco lepsze czasy i awansowali odpowiednio na trzecie i pierwsze miejsce. Poprawili się również Dovi, Mir, Zarco i Nakagami. Nie zdołali jednak wskoczyć przed Hiszpana. Dzięki temu, Pol Espargaro ruszy jutro z Pole Position, a obok niego Takaaki Nakagami i Johann Zarco, ale przypomnijmy, że ten ruszy z alei serwisowej. Rozczarowaniem była Yamaha i Petronasy, bo ci będą jutro startować z trzeciego i czwartego rzędu. 

Szczęśliwy Pol Espargaro
Fot: Moto GP / Zadowolony Pol Espargaro, po wywalczeniu Pole Position

Fot: Twitter MotoGP

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *