Nico

Nico Mueller po raz pierwszy w tym sezonie serii DTM, wygrywa kwalifikacje. Do tej pory, w czasówce karty głównie rozdawał Robin Frijns

O ile w wyścigach to już niemal tradycja, tak pierwszy raz w tym sezonie zdarzyło się, by to Nico Mueller wywalczył Pole Position. Do tej pory, trzy razy z pierwszego pola startowego, ruszał Robin Frijns, a raz Rene Rast.

Nico
NFot: Audi Sport/ W kwalifikacjach użyto opon deszczowych

Kwalifikacje rozgrywane były w strugach deszczu. Wielu kierowców, udawało się na wycieczki poza tor. Jednym z nich był Timo Glock. Były kierowca Toyoty w Formule 1, obrócił się pomiędzy drugim, a trzecim zakrętem. Niemiec niestety, nie mógł powrócić na tor i bardzo szybko wywieszono czerwoną flagę.

Z racji tego iż Glock, nie zgasił silnika, stewardzi pomogli mu wrócić na tor. Po uprzątnięciu bałaganu, zawodnicy wyjechali z garaży, by poprawić swoje czasy. Wydawało się, że głównym faworytem do wygrania sesji kwalifikacyjnej będzie Mike Rockenfeller, lecz tak się nie stało. Niemiec bowiem, na koniec czasówki zajął czwarte miejsce.

Image
Fot: BMW Motorsport/ Audi znów było znacznie szybciej od BMW

Ze Szwajcarem, niewiele przegrał Rene Rast. Urzędujący mistrz serii, stracił do kolegi z koncernu, tylko trzydzieści osiem tysięcznych sekundy. To naprawdę bardzo mała różnica i możemy, być niemal pewni że pomiędzy nimi rozegra się walka.

Robert Kubica zajął czternaste miejsce. Krakowianin zdołał wyprzedzić Glocka oraz Jamie Greena, który miał być czarnym koniem tego weekendu. Gdyby poskładać w całość jego najszybsze sektory, nasz “driver błyskawica”, zająłby P12. Nie ma jednak co dramatyzować, gdyż Robert lubi ścigać się w deszczowych warunkach i z pewnością powalczy o punkty.

Sędziowie jednak mają go oraz  Neweya, Scherera, Muellera oraz Habsburga pod lupą. Wszyscy znaleźli się na cenzurowanym, za zbyt szybką jazdę przy czerwonych flagach. Jeżeli posypią się kary, z pewnością urozmaici to wyścig. Tak prezentują się pełne wyniki kwalifikacji:

Wyścig rozpocznie się o godzinie 13:30. Zawody, będą transmitowane przez dwie stacje telewizyjne- Super Polsat oraz Eleven Sport. Emocje gwarantowane!

Fot: Twittery zespołów

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *