Duval

Loic Duval potwierdził dobrą dyspozycje z treningów i zwyciężył w kwalifikacjach przed pierwszym wyścigiem na Assen.

Po pierwszych okrążeniach kwalifikacyjnych na prowizorycznym Pole Position znalazł się ku uciesze dziesięciu tysięcy kibiców znajdujących się na torze Holender Robin Frijns. Drugi był Nico Mueller, który miał szanse znaleźć się nawet na prowizorycznym Pole Position, ale zarzuciło go w ostatniej szykanie i stracił dużo czasu. Trzeci był Rene Rast, a czwarty Loic Duval. Najlepszym zawodnikiem jadącym autem BMW był zwycięzca wyścigu na torze Lausitzring, Lucas Auer. Nie obyło się bez problemów – podczas swojego szybkiego kółka Robert Kubica został przyblokowany przez Fabio Scherera. Polak tym samym musiał wyjechać szeroko poza tor i porzucić szybkie okrążenie. Było to kolejne starcie między Polakiem a Szwajcarem w tym sezonie, w którym to kierowca BMW ORLEN Team ART był poszkodowany.

Duval

Na sześć minut przed końcem kwalifikacji kierowcy wyjechali na tor, starając się poprawić czasy. Pierwsze pomiarowe kółko standardowo u każdego kierowcy było jeszcze dogrzewaniem opon. Na trochę ponad dwie minuty przed końcem kierowcy zaczęli swoje pomiarowe okrążenia. Loic Duval odpalił na fioletowo pierwszy sektor, kolejne sektory też poprawił nieznacznie i tym samym Francuz wskoczył na pierwsze miejsce. Chwilę później poprawił się Timo Glock, ale awansował tylko przed Fabio Scherera na trzynaste miejsce. Także poprawił się Mike Rockenfeller, który tym samym awansował na trzecią lokatę.

Na 30 sekund przed końcem Rene Rast awansował na trzecie miejsce, ale ściął przedostatnią szykanę i jego czas został anulowany. Robin Frijns także się nie poprawił i zjechał do boksu. Robert Kubica już nie pojechał tak dobrego okrążenia i wyprzedził tylko Fabio Scherera, ostatecznie zajmując piętnaste miejsce.

Loic Duval wygrał ostatecznie kwalifikacje, drugi był Frijns, a trzeci Nico Mueller. Po unieważnieniu czasu, Rene Rast skończył dopiero na szóstym miejscu. Najlepszy zawodnik BMW – Lucas Auer – zajął siódmą pozycje.

Czy Robin Frijns niesiony dopingiem dziesięciu tysięcy fanów zdoła wygrać po raz pierwszy w swojej karierze wyścig DTM? Wyścig na torze Assen zacznie się o 13:25.

Duval

Foto. materiały prasowe Audi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *