Codemasters

W ostatnich dniach głośne były plotki o sprzedaniu Codemasters. Ostatecznie firma znana z serii i F1, Grid oraz Dirt najpewniej trafi w ręce Take-Two.

Studio Codemasters, które słynie między innymi z serii gier o Formule 1, której najnowsza edycja była recenzowana na naszej stronie. W swoim portfolio studio z Birmingham ma także gry „Dirt”, „Grid” oraz Project Cars 3, czyli lubiane oraz uznane przez fanów marki. Ponadto w ręce “Codies” trafiła oficjalna licencja Rajdowych Mistrzostw Świata, która będzie aktywna od 2023 roku. Niedawno „mistrzowie kodu” otrzymali niezwykle ciekawą propozycję. Amerykańska firma Take-Two złożyła propozycję Brytyjczykom. Za 973 miliony dolarów studio z Birmingham miałoby przejść w ich ręce.

Codemasters

Take-Two ma w swoim posiadaniu takie studia jak Rockstar, czy 2K, a te to niezwykle uznane marki. Pierwsze znamy z serii Grand Theft Auto, w którą grał praktycznie każdy kto interesuje się branżą gier wideo. Z drugiej strony mamy 2K, czyli producenta świetnych gier o najlepszej koszykarskiej lidze świata. Seria NBA 2K jest prowadzona naprawdę dobrze i co roku mamy do czynienia ze świetnie przygotowanym produktem. Do tego trzeba dorzucić WWE 2K i kultową strategię “Civilization”. Jak widać Take-Two to uznana firma mająca w swoim portfolio studia produkujące naprawdę dobre gry, więc można uznać, że przejęcie Codemasters przez Amerykanów może mieć tylko pozytywny wpływ

Take-Two wierzy, że kombinacja naszej firmy z Codemasters połączy zespoły o ogromnych umiejętnościach i doświadczeniu, a połączenie sieci wydawniczej Take-Two z grami wyścigowymi od Codemasters odniesie ogromny sukces. Współpraca pomiędzy Take-Two, a Codemasters może przynieść wymierne korzyści. Codemasters dzięki globalnej sieci dystrybucji Take-Two oraz doświadczeniu 2K wydawaniu gier opartemu na profesjonalnych analizach, rozwoju produktu oraz pracy nad wizerunkiem marki może dotrzeć szerzej niż dotąd.

Take-Two

Dzięki publikacji powyższych informacji ceny akcji brytyjskiej firmy podniosły się o imponujące 8,6%. W wypadku Take-Two wartość wzrosła o 3%. Ostateczna decyzja dotycząca przejęcia musi zostać podjęta do czwartego grudnia bieżącego roku.

Foto. materiały firmy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *