Joan Mir

Joan Mir stwierdził, iż jeśli Marc Marquez powróci do stawki MotoGP, to właśnie ośmiokrotny mistrz świata będzie faworytem do zdobycia tytułu w tym roku.

Joan Mir nie stawia siebie w roli faworyta do zdobycia tytułu, jego zdaniem jedynym faworytem będzie Marc Marquez. Jednak najważniejsze jest to czy Marquez wróci do pełnej sprawności i będzie w stanie brać udział w wyścigach od początku sezonu. Hiszpan nie ścigał się od otwarcia sezonu w Jerez w lipcu zeszłego roku, kiedy złamał prawą rękę. Już w następnym tygodniu wrócił do padoku i próbował wrócić jak gdyby nigdy nic. Niestety ze złamaną ręką nie było żartów. Jakiś czas później tytanowa płytka w jego ramieniu uległa pęknięciu. Zawodnik Repsol Hondy wymagał drugiej operacji, ale kość się nie zrastała. To wymagało trzeciej operacji, w tym przeszczepu kości, w grudniu, a Marquez kontynuuje leczenie antybiotykami z powodu infekcji, która spowodowała wcześniejsze problemy z gojeniem. Jak do tej pory nie wiadomo co z Marquezem, jednak wydaje się mało prawdopodobnym, aby Hiszpan wziął udział w testach na torze Losail.

To prawda, że kiedy Marquez zdobywał tytuły, to w następnym roku też był faworytem. W tym roku mój wewnętrzny głos mówi, że jestem tym, którego chce się pokonać. Nie jestem faworytem. Myślę, że muszę pokazać znacznie więcej, aby nim być. Prawdą jest to, że ​​w zeszłym roku wygraliśmy mistrzostwa nie szybkością, ale konsekwencją i sprytem. Są miejsca, gdzie muszę się poprawić i to znacznie mocniej niż inni bardziej doświadczeni zawodnicy. Na papierze wyglądamy na silnych i gotowych do powtórzenia tego wyniku, ale nie czuje się faworytem. Dla mnie faworytem, ​​jeśli wróci na 100%, jest Marc. Ma większe doświadczenie niż ja, więcej tytułów, większą szybkość i to on jest człowiekiem i jednocześnie celem, który trzeba pokonać. Jeśli jego nie będzie, to wtedy nie ma żadnych faworytów. No pewnie według wszystkich wtedy ja będę w tej pozycji.

Joan Mir

Jaki jest więc cel Mira na ten sezon?

Joan Mir

Nie mogę się doczekać tego sezonu. Będę cieszył się jazdą i starał się być lepszym zawodnikiem. To jest mój cel na ten sezon. Chcę zacząć zdobywać Pole Position i chcę wygrywać więcej wyścigów. Chcę dożyć do tego, aby przekraczać bariery i być coraz lepszy. Jeśli uda mi się obronić tytuł, będę bardzo szczęśliwy, w końcu tytuł jest tym, czego wszyscy chcą.

Joan Mir

Mir 12 lutego ogłosi, czy będzie ścigał się z numerem 1 na swoim Suzuki w tym sezonie.

Foto: materiały prasowe zespołu

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *