Davide Brivio zrezygnował z pełnienia funkcji szefa zespołu Suzuki Ecstar, którą zajmował przez ostatnie 8 lat przywracając zespół do MotoGP.

Davide Brivio dołączył do zespołu Suzuki w 2013 roku, kiedy to japońska ekipa postanowiła wrócić do MotoGP. Razem dążyli do tego, aby walczyć z najlepszymi. Ostatni sezon był zwieńczeniem tej współpracy w postaci dwóch tytułów mistrzowskich, dla zawodnika Joana Mira i ekipy Suzuki Ecstar. Jak się okazuje, po łącznie dwudziestu latach spędzonych w MotoGP nadszedł koniec przygody Włocha, który postanowił szukać nowych wyzwań. Prawdopodobnie Davide Brivio przejdzie do zespołu Alpine w Formule 1.

Davide Brivio

Nagle przyszło mi do głowy nowe wyzwanie zawodowe i okazja, którą w końcu zdecydowałem się podjąć. To była trudna decyzja. Najtrudniej będzie opuścić tę wspaniałą grupę ludzi, z którymi zacząłem ten projekt, gdy Suzuki wrócił do mistrzostw. I ciężko będzie pożegnać się także z wszystkimi ludźmi, którzy przez lata tworzyli ten wspaniały zespół. Z tego punktu widzenia jest mi smutno, ale jednocześnie czuję dużą motywację do tego nowego wyzwania. To było kluczem, gdy musiałem zdecydować, czy odnowić kontrakt z Suzuki, czy rozpocząć zupełnie nowe doświadczenie. Zdobycie tytułu MotoGP to coś, co pozostanie w kartach historii Suzuki i zawsze będzie miało specjalne miejsce w moich wspomnieniach z życia. Chciałbym serdecznie podziękować całej kadrze kierowniczej Suzuki za zaufanie, jakim darzyli mnie od samego początku. Chciałbym podziękować całej sieci Suzuki i oczywiście wszystkim zawodnikom, którzy jeździli w drużynie w tym okresie. Zwłaszcza Joanowi i Alexowi, którzy odnieśli wspaniały sukces w sezonie 2020. Zdobycie tytułu Mistrza Świata w wykonaniu Joana było spełnieniem marzeń dla mnie i dla wszystkich ludzi, którzy ciężko pracowali i towarzyszyli mi w tej wspaniałej podróży. Życzę wszystkiego najlepszego zespołowi Suzuki w MotoGP. Mam nadzieję, że wyniki w przyszłości będą coraz lepsze. Zawsze będę fanem Suzuki. Bardzo wam dziękuję! 

Davide Brivio

Co dalej z zespołem Suzuki?

Suzuki nie spodziewało się odejścia Davide Brivio i dlatego i teraz gorączkowo szukają jego zastępcy.

Davide Brivio

Z poważaniem, była to dla nas szokująca wiadomość o odejściu Davide’a z zespołu Suzuki Ecstar. Czuję, że ktoś wziął część mnie, ponieważ zawsze dyskutowałem z nim, jak rozwijać zespół i motocykle. Pracowaliśmy razem przez długi czas. W 2020 roku osiągnęliśmy fantastyczne wyniki pomimo nietypowej i trudnej sytuacji związanej z COVID-19. A rok 2021 będzie dla nas jeszcze ważniejszy, jeśli chodzi o utrzymanie tempa. Teraz staramy się znaleźć najlepszy sposób na pokrycie „straty Davide”. Na szczęście w większości przypadków miałem podobny sposób myślenia do niego, dlatego uważam, że nie jest tak trudno utrzymać kierunek, w którym powinniśmy iść jako Team Suzuki Ecstar. Chcielibyśmy życzyć mu powodzenia w przyszłości

Shinichi Sahara

Foto. materiały prasowe zespołu

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *