Redaktor | Fotograf

W tym przypadku przynajmniej jedna rzecz nie budzi żadnych kontrowersji: nowe BMW M3 z pewnością będzie zapewniać masę zabawy.

Obecna generacja BMW M3 znajduje się na rynku już od pewnego czasu. Każdy chyba zdążył się już przyzwyczaić do dość kontrowersyjnej stylistyki modelu. Nie można przy tym zapomnieć, że technicznie auto jest bardzo zaawansowane i ma dawać maksymalną radość z jazdy. Oczywiście M3 zachowało charakter swoich poprzedników. BMW stara się to teraz podkreślać przy każdej okazji, starając się uwydatnić pozytywne cechy nowej generacji jednego z najbardziej rozpoznawalnych modeli w swojej gamie.

BMW M3

W tym przypadku BMW zdecydowało skorzystać z nietypowej pogody na Półwyspie Iberyjskim. Na hiszpańskim torze Jarama spadł śnieg, co jest rzadkim zjawiskiem w tamtych rejonach. Zdecydowano, aby nakręcić film z wykorzystaniem BMW M3. Oczywiście większość filmu polega na lataniu bokiem w śniegu. Za kółkiem usiadł hiszpański kierowca wyścigowy José Manuel de los Milagros. Tor w śniegu wygląda naprawdę ciekawie i żal byłoby z niego nie skorzystać w celach reklamowych.

BMW M3

Pod maską prezentowanego M3 znalazł się oczywiście 6-cylindrowy silnik 3.0 o mocy 480 koni. Auto można wyposażyć zarówno w skrzynię manualną, jak i 8-stopniowy automat. Pozostawienie tej pierwszej opcji jest dość ciekawą decyzją, ponieważ już w poprzedniej generacji była ona rzadko wybierana. Podobnie jak w poprzedniczce można też zamówić pakiet Competition. Podnosi on moc o 30 koni i dodaje opcje, które zmieniają charakter M3 na bardziej torowy. W opcji można zamówić oczywiście również hamulce ceramiczne.

BMW M3

Trzeba przyznać, że stworzenie takiego klipu to dobry pomysł. Podkreśla on dobrze charakter nowego M3, przy okazji pokazując, że jest on stworzony do latania bokiem. Jeśli komuś nie przeszkadza stylistyka, a od czasu premiery coraz więcej osób przyznaje, że nowe M3 wygląda naprawdę dobrze, to z pewnością będzie to dobry wybór. Zawsze można kupić też bardziej agresywne M4, które jednak nie będzie jednocześnie aż tak praktyczne.

Film: BMW España
Foto. Materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *