Jack Doohan wygrał po raz czwarty w tym sezonie. Dzięki świetnemu wynikowi w tym wyścigu ekipa Trident zdobyła tytuł mistrzowski.

Jack Doohan i Clement Novalak zaliczyli dobry start. Po pierwszym zakręcie kierowcy Trident utrzymali pierwsze i drugie miejsce. Z tyłu doszło do przepychanek, których ofiarą padł David Schumacher. Niemiec spadł w dół stawki i uszkodził samochód. Świeżo upieczony Mistrz Formuły 3, Dennis Hauger przebił się na siódmą pozycję. Norweg w piątek po południu dojechał za Loganem Sargeantem na drugim miejscu i przypieczętował tytuł. Dzisiaj członek akademii Red Bulla miał za zadanie zdobyć jak najwięcej punktów dla ekipy Prema, aby zdobyć tytuł mistrzowski wśród zespołów. Dobry start zaliczył także Juan Manuel Correa. Amerykanin awansował na czwarte miejsce, jednak okrążenie później popełnił błąd i na czwarte miejsce wskoczył Frederik Vesti. Tempo Correi zaczęło spadać. Na następnym okrążeniu dojechali do niego Hauger i Logan Sargeant. Kierowca ART bronił się przed atakami Norwega, w efekcie czego Logan Sargeant wyprzedził kierowcę Premy pod koniec trzeciego kółka, a następnie na początku czwartego okrążenia uporał się z Correą.

Jack doohan i Clement Novalak

Hauger nie mógł znaleźć sposobu wyprzedzenie Amerykanina. Kilka okrążeń później wyprzedzili go Victor Martins i Jak Crawford, jednak Correa nadal utrzymywał swoją szóstą pozycję. Victor Martins atakował kierowcę ART, ale został przez niego wypchnięty z toru przez to zamieszanie doszło do kolizji w następnym zakręcie. Dennis Hauger został obrócony przez Olivera Rasmussena. Całe to zamieszanie wykorzystał Arthur Leclerc, który przebił się na siódme miejsce, jednak po tym zdarzeniu niemal pewnym było to, że Prema straci tytuł na rzecz ekipy Trident.

Na dziewiątym kółku doszło do walki między kierowcami Tridenta, którzy jechali na pierwszym i drugim miejscu. Clement Novalak wyprzedził Australijczyka, jednak podopieczny Red Bulla opóźnił hamowanie i cudem nie doszło do kolizji między tymi kierowcami. Szybko można było usłyszeć reakcję szefa zespołu Trident, Giacomo Ricciego, który poprosił kierowców aby nie walczyli ze sobą. Gdyby teraz jeden z ich kierowców musiał się wycofać z powodu uszkodzeń, Trident straciłby tytuł. Jednak kierowcy postanowili zrobić po swojemu doszło jeszcze do jednego pojedynku na siedemnastym okrążeniu. Novalak wyprzedził w pierwszym zakręcie Australijczyka, ale Francuz popełnił błąd na wyjściu i syn pięciokrotnego Mistrza Świata MotoGP wyprzedził go zakręt później. Na osiemnastym kółku Frderik Vesti wyprzedził Novalaka. Na szczęście Trident mógł sobie pozwolić na utratę jednej pozycji, ponieważ i tak zdobyli wymaganą liczbę punktów. Do końca wyścigu już nic nie zmieniło się na przedzie i Doohan zwyciężył, a podium uzupełnili Vesti i Novalak. Trident zdobył tytuł mistrzowski i przerwał zwycięską serię Premy.

Foto. materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *