Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Już w najbliższy weekend Gosia Rdest wystartuje w trzeciej rundzie francuskiego pucharu Alpine Europa Cup.

Start odbędzie się na torze Circuit Paul Ricard, na którym Polka miała swój debiut w ubiegłorocznym pucharze. Dobrze znany tor, to szansa na jeszcze wyższą lokatę!3 i 4 października Gosia Rdest będzie reprezentować nasz kraj w trzeciej rundzie tegorocznych wyścigów Alpine Europa Cup. Gosia jest pierwszą Polką w historii tych zawodów.

Zmagania kierowców odbędą się na torze Circuit Paul Ricard, który jest pierwszym z torów w tym pucharze dobrze znanym polskiej zawodniczce – w ubiegłym roku ścigała się właśnie na nim. Tor położony jest w pobliżu Lazurowego Wybrzeża i nosi imię Paula Ricarda, który sfinansował jego budowę. Tor oferuje aż 167 dostępnych konfiguracji!

Na Circuit Paul Ricard zobaczymy trzy wyścigi – wszystkie o długości 25 minut + 1 okrążenie.

Alpine Europa Cup

Po pierwszych dwóch rundach Alpine Europa Cup (w pięciu ukończonych wyścigach) Polka zmieściła się w pierwszej dziesiątce. Przypomnijmy, że dwa pozostałe zakończyły się wypadkami, wynikającymi z błędów rywali. – Jak zwykle trzymamy kciuki za Gosię. Wierzymy, że fakt iż dobrze zna Circuit Paul Ricard, pozwoli jej osiągnąć najlepszy z dotychczasowych wyników – mówi Mateusz Widuch, marketing manager Alpine Katowice.

Oprócz najbliższej rundy zawodów, przed zawodnikami ostatni etap tegorocznego Alpine Europa Cup: na torze w Portimao w Portugalii.

Alpine A110, w którym ściga się Gosia to model drogowy z silnikiem o pojemności 1,8 l z turbodoładowaniem. Dzięki filtrowi powietrza oraz zmodyfikowanemu wydechowi moc auta zwiększono do 270 koni mechanicznych. Waga samochodu wynosi jedynie 1050 kg.

Alpine Europa Cup

Harmonogram rundy:

Piątek, 2 października:

  • 09:05 – pierwszy trening
  • 14:10 – drugi trening
  • 18:00 – pierwsze kwalifikacje

Sobota, 3 października:

  • 08:45 – drugie kwalifikacje
  • 13:40 – pierwszy wyścig
  • 17:35 – drugi wyścig

Niedziela, 4 października:

  • 14:35 – trzeci wyścig

Gosię w sezonie 2020 wspierają: Bahco, Bilstein, Ravenol, Epos, A/B/C, Emka S. A., Philips.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *