Jack Doohan zwyciężył po raz drugi w ten weekend. Australijczyk tym samym zbliżył się do lidera klasyfikacji, Dennisa Haugera na 25 punktów.

Jack Doohan wystartował bardzo dobrze, dzięki czemu kierowca ekipy Trident utrzymał pierwsze miejsce. Zaraz za nim podążał Victor Martins, który razem z Caio Colletem w poprzednich wyścigach sporo mieszali w czołówce. Na drugim okrążeniu Dennis Hauger bronił pozycji przed Lorenzo Colombo. Kierowca Premy musiał szybko wziąć się za wyprzedzanie, ponieważ główni rywale, czyli Doohan i Martins byli na czele stawki. Na tym samym okrążeniu w pierwszym zakręcie doszło do kolizji między zawodnikami HWA Racelab. W wyniku kolizji Matteo Nannini musiał zjechać do boksu, by wymienić przebitą oponę.

Okrążenie później Hauger zabrał się za minimalizowanie strat. Norweg atakował Jaka Crawforda i wyprzedził go. Dwa kółka później kierowca Premy po wyprzedzeniu Romana Stanka zaatakował Johnathana Hoggarda i awansował na dziewiątą lokatę. Na tym samym okrążeniu doszło do walki między Victorem Martinsem, a Jackiem Doohanem. Martins śladami kolegi z akademii Alpine, Caio Colleta, postanowił wyprzedzić poza torem. Francuz wskoczył na pierwsze miejsce, ale na następnym kółku oddał pozycje synowi pięciokrotnego Mistrza Świata MotoGP. W tym samym momencie Clement Novalak wyprzedził Logana Sargeanta. Na dziesiątym kółku Dennis Hauger wykorzystał błąd Davida Schumachera i awansował na ósme miejsce, wyprzedzając kierowcę ekipy Trident po zewnętrznej. Na dwunastym okrążeniu doszło do walki między Frederikiem Vestim, a Loganem Sargeantem. Duńczyk awansował przed kierowcę Charouz Racing System na szóste miejsce.

Jack Doohan vs Victor Martins

Do końca wyścigu między pierwszą czwórką nic się nie wydarzyło i Doohan zwyciężył po raz drugi w ten weekend. Drugi skończył Victor Martins, który tym samym wskoczył na czwarte miejsce klasyfikacji generalnej. Podium uzupełnił Alexander Smolyar. Czwarty skończył Caio Collet. Clement Novalak w ostatniej szyknie popełnił błąd i wypadł poza tor, ale kierowca zespołu Trident utrzymał piąte miejsce. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Frederik Vesti, Logan Sargeant, Hauger, Schumacher i Arthur Leclerc.

Foto: materiały prasowe serii

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *