Ebisu Circuit

Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Obecnie częściej tory się zamyka, niż otwiera nowe. Działalność Ebisu Circuit, czyli kolejnego kultowego obiektu, jest mocno zagrożona.

Kompleks Ebisu Circuit bez wątpienia można zaliczyć do najbardziej legendarnych obiektów związanych z japońskim motorsportem. Zbiór torów, tras i placów asfaltowych przyciągał drifterów z całego świata. Niestety Japonia ze względu na swoje położenie ma pecha do trzęsień ziemi. Te bowiem pojawiają się tam naprawdę często, a mieszkańcy zmuszeni byli do pogodzenia się z koniecznościami odbudowy. Niedawne trzęsienie ziemi w okolicach Fukushimy spowodowało spore zniszczenia na obszarze całej prefektury. Dotknięty został między innymi wspomniany wcześniej kompleks Ebisu Circuit. Popękała spora część asfaltu, jednakże największe zniszczenia wynikają z uwielbianej przez miłośników obiektu górskiej lokalizacji. Powstało spore osuwisko od Driftlandu, a cała ziemia, materiał skalny oraz porastające wzgórze drzewa i rośliny zsunęły się na West Course. Zniszczenia są naprawdę ogromne, a co za tym idzie, odbudowa wymagać będzie sporych środków. Aby przyspieszyć zebranie takiej kwoty, właściciele organizują zbiórki pieniędzy w Internecie.

Ebisu Circuit

Szkody, jakie poniosło Ebisu Circuit w trakcie jednego trzęsienia ziemi oszacowano na 2 miliony dolarów. Kataklizm zniszczył budynki oraz asfalt na kilku trasach. Sytuacji finansowej obiektu nie pomogła pandemia, która znacząco uszczupliła budżet właścicieli. Warto bowiem wspomnieć, że w przeciwieństwie do takich torów jak należąca do Hondy Suzuka, czy należące do Toyoty Fuji Speedway, za Ebisu nie stoi żaden wielki koncern. Tym bardziej kluczowe staje się dla nich wsparcie od nas, zwykłych fanów motoryzacji.

Zbiórka prowadzona jest w kilku miejscach. Jednym z nich jest oficjalna strona kompleksu. Na niej to, poprzez wypełnienie formularza przy składaniu dotacji, gwarantujemy sobie miejsce na tabliczce pamiątkowej. Obejmie ona wszystkich tych, którzy swoim wsparciem finansowym pomogli w odbudowie kompleksu. Drugą metodą jest utworzona przez Adama LZ oraz Sama Lucasa za pozwoleniem właściciela Ebisu Circuit zbiórka na popularnym serwisie GoFundMe. Ma ona uprościć obcokrajowcom spoza Japonii możliwość dorzucenia swojej cegiełki w odbudowie torów.

Nissan

Fundusze ze zbiórek, właściciele poza odbudową wykorzystają również na modernizację zabezpieczającą obiekt przed podobnymi kataklizmami. Pozostaje trzymać kciuki, żeby udało im się zebrać odpowiednią sumę. Choć zawsze unikamy natręctw w postaci chociażby żebrania o polubienia, tak tym razem prosimy was o udostępnienie tego artykułu! W taki bowiem sposób możemy uświadomić większą liczbę motomaniaków o całej akcji na szczytny dla naszego światka cel.

Foto. materiały prasowe toru

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *