Sauber Karting Team ogłosił skład na kartingowy sezon 2021. W zestawieniu widzieliśmy Macieja Gładysza oraz Gustawa Wiśniewskiego.

Sezon temu również w Sauber Karting Team mieliśmy dwójkę Polaków w postaci Piotra Czai i Oliwiera Pyłki. Nadszedł czas na zmiany i kilka dni temu otrzymaliśmy informację, że Maciej Gładysz dołączy do szwajcarskiego zespołu. Kilka dni po ogłoszeniu Maćka poznaliśmy drugiego Polaka, jakim jest Gustaw Wiśniewski. Skład uzupełnią mistrz Europy z poprzedniego roku Ugo Ugochukwu, Christian Ho z kategorii OK. W kategorii OK Junior obok naszych będzie Miguel Costa z Brazylii oraz w Mini60 Tiziano Mozna ze Szwajcarii. Gustaw i Maciej byli pierwszymi zawodnikami, którzy otrzymali indywidualne wsparcie Orlenu pod koniec 2019.

Maciej Gładysz postrzega za wzór Roberta Kubicę oraz od niedawna Charlesa Leclerca. 13-latek ma na swoim koncie wiele sukcesów. Jest dwukrotnym Mistrzem Polski Młodzików w 2017 i 2019, jest też kartingowym mistrzem Polski z 2017. W rodzinie Maćka motorsport był jak zaraza, gdyż dziadek startował w rajdach samochodowych w latach 90′. Jego ojciec również był związany z wyścigami w Scirocco R-Cup oraz cyklu Porsche GT3 CCCE z sukcesami. Siostra Maćka, Natalia również z powodzeniem ścigała się w kartingu.

Maciej Gładysz

Gustaw Wiśniewski jest jednym z talentów, który w ciągu 3 lat rozwinął się niesamowicie. Jest mistrzem Polski młodzików z 2018 roku oraz został wybrany do akademii Orlen Teamu. Rok później zamienił swoje kategorie na Juniorskie i wygrał cały cykl Rotax Max Challenge Poland, a także był na światowych finałach Rotaxa oraz Rok Cup. W zeszłym roku meldował się na podium tych samych cyklów. Jest perspektywą na przyszłość i może zajść naprawdę daleko.

Gustaw Wiśniewski Sauber Karting Team

Fajnie, że możemy zobaczyć Polaków w takim projekcie i może to jest szansa na odżycie rodaków w motorsporcie. Na naszym podwórku ciężko rozwinąć skrzydła, ale świat stoi przed nimi otworem. Często i gęsto zawodnicy muszą wyjeżdżać za granicę, by tam zrobić karierę i zostać zauważonym przez łowców talentów.

foto. materiały prasowe ze stron zawodników

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *