Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Koronawirus odciska swoje piętno na wielu branżach, w tym również na dostawach samochodów, dlatego Forda Mustanga Mach-E dostaniemy dopiero w 2021 roku

Ford wprowadzając Mustanga Mach-E wiedział, że idzie bardzo ryzykowną i kontrowersyjną drogą. Zestawienie legendy Mach-E, idei Mustanga jako Pony Cara z elektrycznym SUV’em było naprawdę odważnym posunięciem, ale można powiedzieć, że jak na razie wszystko idzie dobrze. Samochód został zrobiony z myślą o Europie i to właśnie na naszym rynku miały jako pierwsze rozpocząć się dostawy Mustanga Mach-E. Jednak pandemia koronawirusa pokrzyżowała nieco te plany i Ford został zmuszony do przesunięcia terminów dostaw. Sprawa dotyczy Holandii, Francji oraz Wielkiej Brytanii i to właśnie z tych krajów dopływają informacje, że Ford rozesłał oficjalne wiadomości do osób, które zarezerwowały samochód.

Mustanga Mach-E

Wznowione dostawy mają się odbyć na początku 2021 roku, więc nie będzie to bardzo duże opóźnienie. Jednak to sprawia, że to właśnie w USA jako pierwszy pojawi się nowy Mustang Mach-E, który został stworzony z myślą o Europie. Różnica pomiędzy wersją europejską, a amerykańską będą spore, bo Ford zróżnicował między innymi działanie zawieszenia oraz wiele aspektów związanych z prowadzeniem samochodu. Wynika to głównie ze specyfiki dróg w USA oraz nieco innego charakteru jazdy. Mimo to nie będzie różnic w jednostkach napędowych czy oferowanym zasięgu na pełnej baterii w wersjach na dany rynek.

Mustanga Mach-E

Miejmy nadzieję, że to jedyne trudności jakie napotka nowy Mustang Mach-E na swojej drodze do publicznego debiutu w ruchu drogowym. Będzie to samochód dosyć rewolucyjny dla marki, ale również pokaże, że Mustang jako SUV też może się podobać. Może wkrótce Shelby udowodni, że nawet elektryka można w ciekawy sposób zmodyfikować oraz dodać mu nieco mocy. Chociaż w przypadku elektryków to najlepszą modyfikacją jest dołożenie dodatkowego zasięgu, ale wraz z rozwojem technologii powinien on być bardziej przystępny, nawet do wymagających zadań.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *