Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Audi RS2 to jeden z pierwowzorów rodzinnego kombi w sportowym wydaniu, a drobny lifting a’la Cyberpunk poprawia jego wygląd

Dzisiaj Audi RS2 to legenda, która przyczyniła się do rozwoju wszystkich późniejszych Audi Avant w wersjach sportowych. Każdy fan marki zna doskonale ten model i wie jak wielka jest jego rola w historii marki. Teraz grafik występujący pod pseudonimem TheSketchMonkey, postanowił przygotować wizualizację jak takie auto mogłoby wyglądać z nieco świeższym designem. Postanowił on zastąpić klasyczne światła, nową blendą LED, która w ostatnim czasie króluje na rynku i pojawia się w wielu nowych samochodach, a do tego ma jedną dużą zaletę – wygląda po prostu świetnie! Zresztą zobaczcie sami jak się prezentuje.

RS2

Biorą pod uwagę, że to Audi RS2 jest z 1995 roku, to obecnie ma 25 lat. Przez ten czas sposób projektowania znacznie się zmienił, ale RS2 dalej wygląda dobrze i nie widać po nim, że debiut był ćwierć wieku temu. Jeśli spojrzymy na propozycję od TheSketchMonkey to widzimy, że drobna poprawka powoduje wielkie zmiany w odbiorze. Zdaje się jakby auto przeniosło się do przyszłości i spokojnie mogłoby występować jako koncept. Biorąc pod uwagę, że dzisiaj wraca moda na klasyczne kształty, pojawiają się koncepty samochodów w stylu retro i cała stylistyka lat 90-tych powraca do żywych, to wcale to nie jest jakaś odległa sfera marzeń.

RS2

Jak już przy marzeniach jesteśmy to przyjemnie byłoby zobaczyć takie Audi RS2 w grze Cyberpunk. Ten temat ogarnia Internet od dobrych kilku miesięcy i tak naprawdę to któraś z rzędu koncepcja na auto “przyszłości” a’la Cyberpunk. Nam się podoba, bo to coś innego, coś ciekawego. Może na fali popularności retro form Audi zaprezentuje coś w stylu swojego kultowego kombi? W końcu niedawno pojawiła się specjalna edycja dla RS6, która upamiętniała 25 lat tego modelu. Zatem czy można iść o krok dalej i stworzyć współczesne RS2?

Foto. TheSketchMonkey

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *