Codemasters, znane dotychczas między innymi z serii gier F1, zajmie się produkcją odsłony gry Rajdowych Mistrzostw Świata w 2023 roku na oficjalnej licencji

Wielu fanów rajdów samochodowych z radością przyjęło informacje o stworzeniu gier sygnowanych przez Rajdowe Mistrzostwa Świata. Szybko okazało się, że produkty są słabszej jakości niż oferta konkurencji. Na szczęście od 2023 roku opracowaniem gry zajmie się studio Codemasters. W związku z tym możemy liczyć na naprawdę dobrą oprawę graficzną oraz nie banalną fizykę jazdy. W końcu licencja Rajdowych Mistrzostw Świata zobowiązuje, a posiadanie w portfolio serii gier sygnowanych logiem Królowej Motorsportu to nie byle jakie dziedzictwo.

Codemasters

Umowa zawarta z “mistrzami kodu” obejmuje lata 2023-2027. Producent stworzył osobny zespół do prac nad grą DiRT Rally. Prawdopodobnie w ten sposób proces projektowania najnowszego dziecka rozpocznie się dużo wcześniej. To dobra informacja dla wszystkich osób, które nie mogą się doczekać zarówno DiRT’a jak i nowego WRC, bo podzielenie pracy pomiędzy dwa zespoły, znacząco skróci czas potrzebny na stworzenie pełnej produkcji.

Gry oferowane przez Codemasters słyną z dużo lepszej fizyki, grafiki oraz bardziej realnych efektów dźwiękowych w porównaniu z konkurencją. Jednak fani gier z logiem WRC muszą najpierw poczekać na zapowiedziane już WRC 9, WRC 10 i WRC 11, które opracuje aktualny producent. Brak informacji o WRC 12 może wskazywać, że od tej edycji zacznie się nowa era dla oficjalnej gry Rajdowych Mistrzostw Świata. Miejmy nadzieję, że studio nas nie zawiedzie, a ich przygotowany produkt będzie co najmniej tak dobry jak kultowa już seria gier spod znaku Królowej Motorsportu.

Codemasters

Foto. Red Bull Content Pool

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *