Redaktor | Fotograf

Podobnie jak w przypadku zwykłej odmiany X3 nie ma co liczyć na ogromne zmiany. X3 M otrzyma delikatny lifting, który lekko je odświeży.

BMW X3 M zadebiutowało w 2019 roku, jednak już teraz bawarski producent szykuje lifting modelu. Trzeba jednak przyznać, że pierwsze X3 w pełnej wersji M nadal trzyma się całkiem nieźle. Jednak jak przystało na BMW, Life Cycle Impulse musi zostać przeprowadzony, po prostu nie przyniesie rewolucyjnych zmian. Te zresztą powinny być jedynie kosmetycznie. Pod względem technicznym nic się raczej nie zmieni, nadal będziemy więc mieli do czynienia ze świetnymi osiągami.

BMW X3 M po liftingu
Foto. Motor1

Zacznijmy jednak od zewnątrz. Generalnie wszelkie nowości designerskie będą podobne do tych ze zwykłego modelu X3. Zmieni się głównie przód oraz tył pojazdu. W przypadku tego pierwszego, główne modyfikacje będą dotyczyły kształtu grilla, który będzie teraz złączony na środku. Zmieni się nieco także przedni zderzak, który będzie nieco bardziej agresywny. Odświeżenie czeka także reflektory, które zarówno z przodu, jak i z tyłu otrzymają nową grafikę.

BMW X3 M po liftingu
Foto. Motor1

We wnętrzu także nie ma co oczekiwać ogromnych różnic. Aktualizację otrzyma system iDrive, jednak wszystkie ekrany powinny zachować swój rozmiar. Możliwe także, że rozszerzona zostanie lista wyposażenia dodatkowego. Pod maską nie będzie żadnych różnic. Pozostanie tam 3-litrowa, sześciocylindrowa jednostka o mocy 480 koni lub 510 koni w przypadku wersji Competition. Moc nadal będzie trafiała na wszystkie koła z możliwością preferowania tylnej osi w trybie sportowym napędu xDrive.

BMW X3 M po liftingu
Foto. Motor1

Debiut X3 po liftingu prawdopodobnie nastąpi jeszcze w tym miesiącu. Mówimy jednak o zwykłej wersji, natomiast na odmianę M będziemy musieli jeszcze poczekać. Trafi ona na rynek prawdopodobnie dopiero pod koniec roku lub na początku 2022 roku. Duże zmiany jednak nie nastąpią, trzeba będzie na nie poczekać do czasu prezentacji nowej generacji X3, która nastąpi dopiero za kilka lat. Możliwe jednak, że w przyszłości model ten będzie oferowany niestety jedynie z napędem elektrycznym.

Foto. zdjęcia są własnością serwisu Motor1

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *