Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Do premiery BMW M3 oraz M4 na rok modelowy 2021 pozostało niewiele czasu i zdaje się, że zdjęcia szpiegowskie prezentują autentyczny wygląd samochodów

Chyba nie da się zliczyć ile to już przecieków pojawiało się dotyczących nowego BMW M3 oraz M4. Doszło do sytuacji, w której bardzo wątpliwym było, aby prezentowane zdjęcia były autentyczne, bo nie sztuką jest dzisiaj zmienić kilka szczegółów w Adobe Photoshop i ogłosić światu, że to przeciek prosto z fabryki. Jednak teraz wiemy nieco więcej o obu samochodach i jeśli wierzyć informacją z serwisu BimmerPost, najnowsze BMW M4 otrzyma wielkie nerki, a M3 podąży tą samą drogą. Tak, jesteśmy świadomi, że wiele osób dalej może w to nie dowierzać, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że tak właśnie się stanie w najbliższym czasie.

BMW M3

Kwestia wizualna choć najprawdopodobniej została wyjaśniona to jednak pewniejsze jest to co znajdzie się pod maską. Bo tam będzie oczywiście silnik 3.0 R6, który obecnie możemy znaleźć chociażby w X3 M oraz X4 M. Dla podstawowego wariantu M przewidziano moc 480 KM, a dla wersji Competition aż 510 KM. Za przełożenia będzie odpowiadać 8-biegowa skrzynia automatyczna, a napęd trafi na wszystkie koła z możliwością przekazania nawet 100% mocy na tył. Jeśli wydaje ci się, że już gdzieś widziałeś taki napęd to masz rację, w M5 mówimy o dokładnie takim samym mechanizmie. Oprócz tego oferowana będzie wersja z 6-biegową skrzynią manualną oraz napędem wyłącznie na tylną oś (na razie mówi się tylko o takiej wersji w M3).

Nowa stylistyka BMW na pewno nie przypadnie wszystkim do gustu, ale trzeba przyjąć samochód w takiej formie w jakiej zostanie zaprezentowany. Tył prezentuje się bardzo dobrze, bo dwie podwójne rury wydechowe ukryte w dyfuzorze dają mały zwiastun tego co auto będzie oferować. Czy BMW M3 i M4 będą miały taki sam wygląd “nerek”? Na to pytanie nie ma pewnej odpowiedzi, ale wszystko na to wskazuje. BimmerPost podaje, że tak właśnie się stanie, a nasze anonimowe źródło potwierdza, że nowa seria 4 otrzyma grill zgodny z modelem Concept 4. Na premierę poczekamy jeszcze chwilę, więc zapewne pojawi się wiele ciekawych informacji do tego czasu.

BMW M3

Foto. BimmerPost

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *