Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Seria RS ostatnio cieszy się ogromną popularnością za sprawą modeli RS6 i RS7, dlatego ciekawą propozycją byłoby stworzenie sportowej limuzyny jako RS8

Sportowa limuzyna klasy premium brzmi jak przepis na idealne auto do zadań specjalnych i szybkie transportowanie gości wysokiej rangi. Obecnie Audi A8 występuje obecnie w wariancie S, co stanowi najmocniejszą wersję tego samochodu, która już teraz legitymuje się mocą około 570 KM i 800 Nm z silnika 4.0 V8. To dokładnie taka sama jednostka jak w przypadku modeli RS6 czy RS7, gdzie otrzymujemy 600 KM, a ABT proponuje modyfikacje tego silnika pozwalające otrzymać 690 KM. Zatem jak widać jest potencjał w silniku, ale czy samochód byłby w stanie zaistnieć w wersji RS? To pytanie powraca z każdą generacją limuzyny A8, ale wyobraźcie sobie Audi RS8 L jako pojazd dla prezydentów, premierów i ważnych osobistości. Może to wszystko przez zagrożenie pozycji samolotów, bo Audi będzie na tyle szybkie?

Udzielenie odpowiedzi na to pytanie nie jest proste, bo z jednej strony w świecie premium wszystko co duże, szybkie i drogie ma sens i jest na to popyt. To naturalna kolej rzeczy, ale z drugiej strony wersja RS mogłaby się nieco kłócić z ideologią Audi A8 czy S8. Jednak ten samochód to limuzyna, która ma być szybka, piękna, ale jednocześnie dosyć stonowana i z taką nutą klasycznego wyglądu. RS są zawsze krzykliwe, rzucają się w oczy i z natury powinny strzelać z wydechu. Praktyczność użycia 600 czy 650 KM jest niepodważalna, bo te auta nie dość, że sporo ważą to jeszcze na co dzień pracują w naprawdę ciężkich warunkach i nie rzadko zbliżają się do limitów prędkości dozwolonych tylko dla uprzywilejowanych.

Na renderze możemy zobaczyć proponowany wygląd samochodu i faktycznie auto jest ładne, ale tak jak to typowe dla RS, nawet w niewyróżniającym się kolorze nadwozia krzyczy do przechodniów “patrzcie na mnie”. Może za jakiś czas zobaczymy takie auto w ofercie producenta z Ingolstadt, bo nie trudno zauważyć, że seria RS cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem. Pytanie tylko czy osoby, które dzisiaj wybierają S8 będą zainteresowane zamianą na RS8? O tym możemy przekonać się tylko, gdy takie auto trafi do produkcji, jednak sam pomysł brzmi bardzo dobrze.

Rendery, czyli grafiki komputerowe domniemanego wyglądu pojazdów nie znajdujących się jeszcze w produkcji przygotowuje dla nas Bartspots. Kopiowanie obrazów dozwolone tylko przy podaniu autora grafiki i źródła strony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *