Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

O mocniejszej wersji modelu Giulia mówi się od momentu premiery odmiany bazowej, a nazwa Giulia GTA powraca jak bumerang co jakiś czas. Tym razem jednak przyłapano model testowy w specyficznym malowaniu.

Ostatnio zrobiło się bardzo cicho w bastionie Alfa Romeo, a przynajmniej w dziale samochodów osobowych, bo motorsport żyje w pełni za sprawą Roberta Kubicy. Teraz jednak powraca temat modelu Giulia GTA, czyli topowej wersji, która ma znaleźć się w gamie ponad odmianą Quadrifoglio. Gran Turismo Alleggerita, bo tak brzmi rozwinięcie skrótu GTA, została już nawet kiedyś nieoficjalnie zapowiedziana, lecz plotki te zostały szybko zdementowane przez oficjalny kanał Alfa Romeo. Teraz jednak Giulia GTA powraca w kamuflażu i została przyłapana na terenie Hiszpanii na parkingu podziemnym.

Giulia GTA

Obecnie Giulia Quadrifoglio ma 510 KM przekazywanych na tylną oś. Pozwala to osiągnąć pierwszą setkę w czasie 3,9 sekundy i rozpędzić się do 307 km/h. To bardzo dobre wyniki, jednak w przypadku GTA mówimy o czymś znacznie lepszym. Przede wszystkim auto miałoby otrzymać nie 510 KM a 625 KM. Wzrost o 115 KM mógłby zagwarantować znaczną poprawę osiągów, więc czas 3,5 sekundy do setki nie stanowi żadnego problemu. Spekulowało się, że Giulia GTA otrzyma znacznie poprawiony układ kierowniczy oraz zawieszenie, które będzie miało podniesiony poziom sztywności. Alfa Romeo jednak zaprzeczyła wszystkim doniesieniom o GTA, chociaż coraz więcej informacji dobiega o istnieniu tego modelu w fazie testów.

Giulia GTA

Jak wiemy w czerwcu ukaże się nowy model Alfa Romeo, który będzie mniejszym bratem modelu Stelvio. Czy będzie to typowy miejski Crossover? Raczej nie, bo koncept Tonale, który przedstawiał taką właśnie wizję, ma być umieszczony w hierarchii nieco poniżej nowego modelu. Nie znamy tak naprawdę żadnych szczegółów odnośnie nowego samochodu i nawet muły testowe zostały dobrze ukryte, bo nie ma za wiele zdjęć z testów. Ktoś zasugerował, że przyłapana Giulia w kamuflażu to też jeden ze starych mułów testowych. Jednak po co Alfa Romeo miałaby trzymać zakamuflowane egzemplarze kilka lat po premierze modelu? Nie ma to większego sensu, a wizja nowej odmiany GTA brzmi znacznie lepiej.

Giulia GTA

Foto. materiały prasowe oraz Cochespias

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *