Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że złapany w obiektywie egzemplarz testowy zwiastuje zupełnie nowy wariant elektrycznego modelu niemieckiej marki. Sądząc po widocznej na zdjęciach stylistyce Porsche chce wprowadzić na rynek wersję GT dostępnego na rynku elektryka.

Można śmiało rzec, że model Taycan należy do najładniejszych i najbardziej luksusowych aut elektrycznych dostępnych na rynku. Imponuje on nie tylko wyglądem, ale i osiągami. W najmocniejszej wersji oferuje ponad 760 koni mechanicznych, co pozwala na dołączenie do grupy aut, w których pierwsza “setka” pojawia się na liczniku po mniej niż 3 sekundach. Te liczby pozwoliły na zajęcie miejsca na szczycie listy aut elektrycznych najszybszych na Nurburgringu. Jak przystało jednak na niemieckich inżynierów dążenie do perfekcji nigdy się nie kończy. Potwierdzają to zdjęcia szpiegowskiej Taycana w nowym wariancie. Rzucające się w oczy ogromne felgi, duże żółte zaciski mogą wskazywać, że ulubionym miejscem tego modelu może być tor.

Zakamuflowane Porsche Taycan zauważone podczas testów
Fot. Motor1

Największą zagadką może być to, który zespół odpowiedzialny jest za produkcję uchwyconej wersji. Można bezpiecznie założyć, że macza w tym palce dział GT Andreasa Preuningera, ten sam, który jest odpowiedzialny za fantastyczne GT3 i GT3 RS z gamy 911? Wiele na to wskazuje ponieważ nadwozie skrywa wyraźne zmiany w przednim zderzaku, sugerujące ulepszenia aerodynamiczne. Dodatkowa klatka bezpieczeństwa oraz sportowy fotel zdradzają, że auto testowane jest na torze pod kątem oceny osiągów, a nie poprawy komfortu jazdy.

Zakamuflowane Porsche Taycan zauważone podczas testów
Fot. Motor1

Z drugiej strony, nie musi być to wcale nowy wariant. Wiemy przecież, że dzięki aktualizacjom oprogramowania możemy zwiększyć zasięg swojego Porsche. Niemiecki producent może więc zaoferować większą moc przy opcjonalnym zakupie pakietu aerodynamicznego. Dokładna tożsamość auta pozostaje więc w dalszym ciągu tajemnicą. Choć Porsche oferuje już wiele wariantów EV, to nie ma w swojej gamie klasycznej odmiany GT. Na więcej informacji na temat tego modelu będziemy musieli poczekać. Na ten moment niemiecki producent nie wydał, żadnych newsów na temat ulepszania gamy modelu Taycan.

Fot. Motor1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *