Zespół Malcolma Wlisona pod kierownictwem Richarda Millener’a w sezonie 2021 postawił na eksperymentalny układ załóg. W podstawowym składzie zobaczymy Gus’a Greensmith’a, natomiast w drugim Fordzie Fiesta WRC w wybranych rundach na fotelu kierowcy usiądzie Teemu Suninen lub Adrien Fourmaux. Podczas inauguracji Rajdowych Mistrzostw Świata w Rajdzie Monte Carlo na starcie zobaczymy wszystkich trzech kierowców.

Najmocniejsze samochody otrzymają Gus Greensmith z Elliottem Edmondsonem i Teemu Suninen razem z Mikko Markkulą. Adrien Fourmaux wspólnie z Renauld Jamoul pojadą Fordem Fiestą Rally 2. Oczywiście największym wyzwaniem w Rajdzie Monte Carlo będą zmienne warunki atmosferyczne, a także nowa, mało znana mieszanka opon marki Pirelli. Włoski producent ogumienia od tego roku jest oficjalnym dostawcą wszystkich mieszanek do WRC.

“Wydaje się, że niedawno cieszyliśmy się z rywalizacji na Torze Monza. Od tamtej pory wiele się wydarzyło i cieszę się, że w Rajdzie Monte Carlo mamy trzy gotowe do startu samochody” – mówi Richard Millener, szef M-Sport.

“Przygotowanie było trudne dla wszystkich, jednak przy wsparciu FIA, promotora WRC i Automobilklubu Monako, możemy sprostać każdemu wyzwaniu. Myślę, że wszyscy są szczęśliwi widząc trzy Fiesty od M-Sportu na rozpoczęcie sezonu” – dodaje Millener.

“Bez wątpienia jest to jedno z najbardziej nieprzewidywalnych wydarzeń w kalendarzu. Wynik jest trudny do przewidzenia, podobnie warunki, a jest to rajd, gdzie kierowca może zaryzykować i spróbować się pokazać. Gus i Teemu są na to gotowi, a bezproblemowy rajd, może być przyczyną małej niespodzianki. Gus wygrał tutaj w przeszłości, natomiast Teemu ma coś do udowodnienia, głównie dobrą prędkość na asfalcie.

Z kolei w kategorii WRC 2 mamy Adriena Froumaux razem z Renauld’em Jamoui’em i mamy wszystko, żeby wygrać” – uzupełnia szef M-Sport.

Teemu Suninen zamierza wykorzystać doświadczenie z poprzednich startów

Teemu Suninen to bardzo obiecujący młody zawodnik, dlatego przy ogłoszeniu składu na sezon 2021 Richard Millener powiedział, że obecność Fina w zespole była obowiązkiem. Teraz Suninen chce wykorzystać doświadczenie z poprzednich występów, żeby idealnie dostosować się do zmiennych warunków atmosferycznych na odcinkach specjalnych i zaprezentować swoją prędkość w Rajdzie Monte Carlo.

“Wspaniale jest być na starcie kolejnego sezonu. Dziękuję zespołowi za nieustające zaufanie do mnie. Kilka dni testów było naprawdę bardzo dobrych. Staraliśmy się zgromadzić jak najwięcej wiedzy na temat warunków podczas rajdu, ustawień samochodu, a także nowych opon Pirelli, których będziemy używać pierwszy raz w tym roku. Mikko nie mógł dołączyć do mnie podczas testów, dlatego nie siedzieliśmy razem w samochodzie od 2018 roku, jednak poradzimy sobie i mamy zamiar wykorzystać każdą okazję, która prowadzi do najlepszego rezultatu” – opowiada Teemu Suninen.

Gus Greensmith ma przed sobą pełny sezon w Rajdowych Mistrzostwach Świata

Dla podstawowego zawodnika M-Sportu sezon 2021 to moment przełomowy, ponieważ pierwszy raz w karierze wystartuje w pełnym cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata za kierownicą Forda Fiesty WRC. Gus Greensmith zamierza nawiązać do bardzo dobrej dyspozycji z 2019 roku, gdy wygrał Rajd Monte Carlo w WRC 2.

“Nie ma niczego podobnego do Rajdu Monte Carlo i zawsze będzie to dla mnie wyjątkowy rajd. W nim zapewniłem sobie pierwszą wygraną i naprawdę odpowiada mi wyzwanie, które nie przypomina niczego innego w kalendarzu. Nie ma innego rajdu, który daje tyle satysfakcji za kierownicą, dlatego nie mogę doczekać się, żeby zobaczyć, co Monte ma do zaoferowania w tym roku!” – komentuje Gus Greensmith

Monte Carlo

“Tak samo jak ten rajd może być satysfakcjonujący, bywa również bezlitosny, dlatego bardzo liczy się doświadczenie. Dobrze było zrobić kilka testów przed naszymi odcinkami specjalnymi. Zebraliśmy sporo informacji na temat warunków na trasie, a także opon Pirelli. Jak zawsze będzie to duże wyzwanie, ale nie mogę się doczekać” – dodaje

Adrien Fourmaux liczy na zwycięstwo w WRC 2

Francuz w sezonie 2021 podzieli się Fordem Fiestą WRC z Teemu Suninenem. Podczas Rajdu Monte Carlo M-Sport zgłosił Adriena do kategorii WRC 2, gdzie razem ze swoim belgijskim pilotem oraz Fordem Fiesta Rally 2 ma sięgnąć po wygraną w swojej klasie.

“Każdego roku Rajd Monte Carlo stanowi naprawdę duże wyzwanie i wspaniale jest rozpocząć w tym roku sezon od tej legendarnej imprezy. Warunki atmosferyczne są zawsze trudne i spodziewam się, że nie inaczej będzie w tym roku. Jednak to właśnie te warunki tworzą niesamowite historie i mam nadzieję, że będziemy bohaterem jeden z nich. Byliśmy już naprawdę blisko zwycięstwa w WRC 2, dzięki Fordowi Fiesta Rally 2 mamy wszystko, czego potrzebujemy. Wspaniale byłoby to osiągnąć w tym tygodniu podczas mojej domowej rundy mistrzostw świata” – podsumowuje Adrien Fourmaux.

Monte Carlo

Foto. M-Sport

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *