Choć jeszcze rok temu nikt by w to nie uwierzył to dziś kalendarz WRC na 2020 rok pozbawiony jest Rajdu Finlandii, co wielu może zasmucić

Nad Rajdowymi Mistrzostwami Świata zbierają się ciemne chmury. Od wielu miesięcy organizatorzy poszczególnych zawodów informują o przełożeniu lub odwołaniu tegorocznych zmagań. Promykiem nadziei dla WRC miał być Rajd Finlandii (6-9 sierpnia), jednak oficjalnie wiemy, że tego rajdowego klasyka zabraknie w tym roku, został odwołany.

Powód jest oczywisty, nadal utrzymująca się w Europie i w pozostałych częściach świata epidemia COVID-19. Organizatorzy nie mieli pewności, czy ograniczenia nałożone w Finlandii na wydarzenia sportowe oraz imprezy masowe ulegną zmianie do sierpnia na korzyść Rajdu Finlandii. Dodatkowo pytaniami bez odpowiedzi pozostawały kwestie reżimu sanitarnego oraz przemieszczania się członków zespołów i kibiców po kraju. Pojawił się przez moment pomysł przełożenia terminu rajdu. Ostatecznie włodarze zdecydowali się na odwołanie Rajdu Finlandii.

“Na przykład brak informacji o tym, czy obecne ograniczenia nakładane przez państwo na wydarzenia publiczne będą kontynuowane także w sierpniu oraz, w jaki sposób zagraniczni uczestnicy, zespoły i widzowie, będą mogli bezpiecznie podróżować do Finlandii”

to jedne z przyczyn odwołania Rajdu Finlandii, czytamy na łamach portalu WRC.com

Odwołując wydarzenie w tym roku, chcemy wykazać się odpowiedzialnością wobec każdego interesariusza, a także całego społeczeństwa. Zdrowie i dobre samopoczucie są zawsze priorytetem. Z pewnością skupimy się na 2021 roku, kiedy wreszcie będziemy w stanie zorganizować zasłużone obchody 70-lecia w niesamowitej atmosferze i we wspaniałym nastroju razem z widzami, zawodnikami, a także naszymi długoterminowymi i nowymi partnerami”

podsumował organizator w oficjalnym oświadczeniu cytowanym na WRC.com
Rajdu Finlandii

Komplikacje związane z koronawirusem odcisnęły dotychczas bardzo mocny ślad na Rajdowych Mistrzostwach Świata. Sytuacja jest mocno niestabilna, a każdy organizator rajdu zachowuje daleko posuniętą ostrożność w składaniu deklaracji związanych z przeprowadzeniem zawodów. Odwołanie Rajdu Finlandii jest kolejnym ciosem dla światowego motorsportu. Aktualnie kierowcy wyścigowi z serii DTM oraz “Królowej Sportów Motorowych” poznali najnowszą propozycję kalendarzy na 2020 rok. Czy WRC będzie najbardziej poszkodowanym cyklem mistrzowskim? Czas pokaże…

Źródło: WRC.com Foto: Red Bull Content Pool

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *